Rady a Návody

Jak pěstovat microgreens krok za krokem

Chtěli byste si vypěstovat doma něco chutného, ale nemáte dost zkušeností, nebo dokonce ani zahradu? Nebo byste chtěli pěstovat něco k jídlu po celý rok? V tom případě máme pro vás řešení v podobě microgreens! Jejich pěstování zvládne úplně každý, protože na ně nepotřebujete žádná speciální hnojiva nebo postřiky. A sklízet můžete už 6–21 dní od zasetí. Pojďme se podívat, co se za tímto pojmem skrývá a jak si microgreens vypěstovat krok za krokem.

Jak udržovat pořádek ve spíži?

Spíž je kouzelným místem, kde můžeme skladovat potraviny, a mít je tak kdykoli po ruce. I když je spíž praktickou součástí domácnosti, bývá zde poměrně často chaos a zmatek. A také nepořádek, kterému mnohdy nedokážeme zabránit. Poradíme vám, jak spíž uspořádat tak, aby se vám v ní dařilo udržovat řád, přehled a pořádek.

Vyznáte se v symbolech na oblečení? Neznalost vás může připravit o oblíbený kousek

Na každém oblečení se ukrývá štítek, který nám může předat mnoho informací. Většina z nás ale nějaké štítky na oblečení vůbec neřeší. Natožpak aby se vyznali v tom, co který z nich vlastně znamená. Nevědomost vás přitom může připravit o váš oblíbený kousek.

Jak větrat v zimě, aby neunikalo teplo a nevznikala plíseň?

Myslíte si, že na větrání v zimě nic není? Že stačí jen sem tam otevřít okno a vše je vyřešeno? Omyl. Nesprávné větrání má za následek tepelné ztráty nebo riziko vzniku plísní. Kromě toho špatně větraný prostor může způsobovat bolesti hlavy, snižovat koncentraci nebo zvyšovat únavu. Problém nastává hlavně u novostaveb, které jsou zateplené tak, že tepelné ztráty jsou sice velmi nízké, ale dům zkrátka dobře „nedýchá“. V tomto článku si ukážeme, jak správně větrat domácnost v zimě.

Jak doma využít potraviny s prošlou trvanlivostí?

Určitě i vám už se někdy stalo, že jste otevřeli lednici nebo jste přišli do spíže a našli tam potraviny s prošlou spotřební lhůtou. Většina lidí tyhle suroviny vezme a bezmyšlenkovitě je vyhodí do koše. To je ale škoda, protože některé potraviny s prošlou trvanlivostí lze ještě skvěle využít. A bez zbytečného plýtvání, které vás stojí peníze.

Jak skladovat ovoce a zeleninu, aby úroda vydržela co nejdéle?

Pokud se vám letos na zahradě urodilo, a vy tak máte slušnou zásobu ovoce a zeleniny, jistě přemýšlíte, jak na správné skladování. Pokud se totiž ovoce či zelenina skladují nevhodným způsobem, přichází o svoji trvanlivost a brzy je po zásobách. V dnešním článku vám poradíme, jak úrodu skladovat tak, aby vám vydržela co možná nejdéle.

Úklid bez chemie: 5 tipů na výrobu non toxic čisticích prostředků

Uvědomili jste si někdy, kolik chemikálií nás doma každý den obklopuje? Chcete přejít na netoxickou domácnost, ale nechcete za čisticí prostředky utrácet spoustu peněz? Žádný problém! Z pár ekologických surovin si dokážete během chvilky vyrobit levný prostředek do domácnosti.

Nedejte nemocem šanci – zkuste otužování v sudu

Milujete otužování nebo byste s ním rádi začali? Ale nechce se vám vážit cestu k řece nebo k jezeru? V tom případě máme pro vás jednoduché (a pohodlné) řešení! Pořiďte si sud na otužování a můžete se oddávat zimním vodním radovánkám z pohodlí vaší zahrady, terasy nebo balkonu.

Péče o poinsettii: Jak se starat o vánoční hvězdu, aby vám vydržela nejen do letošních Vánoc, ale i dlouho po nich?

V naší domovině snad neexistuje rostlina, která by byla pro Vánoce více typická, než je vánoční hvězda. Chcete si tuto krásku užít co nejdéle, ale máte strach si ji pořídit už teď, aby vám do Štědrého dne vůbec vydržela? A co dělat v případě, že byste chtěli, aby vám štědrovečerní stůl zdobila i příští rok? Nejen na tyto otázky vám v tomto článku odpovíme.

Základní výbava pro psa – těchto 10 věcí vám rozhodně nesmí chybět

Pořízení psího kamaráda je veliká událost, na kterou je třeba se patřičně připravit. Stejně tak jako pořizujeme výbavičku pro miminko před jeho příchodem na svět, je také třeba popřemýšlet, co by měla obsahovat výbavička pro pejska. Kterých 10 základních věcí by vám v ní nemělo chybět? A proč jsou hračky pro psy důležité? Na to se podíváme v tomto článku.

Co pomůže na ruce zbarvené od ořechů?

Posbírali jste pod ořešákem pěknou hromádku ořechů a při pohledu na obarvené ruce se o vás málem pokoušely mdloby? Kdo už někdy sbíral vlašské ořechy, ten moc dobře ví, že dostat z rukou tmavé skvrny není tak úplně snadné. Co tedy pomůže na ruce zbarvené od ořechů?

Praktické tipy, díky kterým budete mít v šatníku vždy pořádek

Mít šatník plný krásných věcí je snem snad každé ženy. Udržovat v něm pořádek už bohužel není naší nejsilnější stránkou. Přiznejte se – máte v šatníku dokonale uklizeno? Nebo i ve vaší šatní skříni panuje chaos a nepořádek? Přinášíme vám praktické tipy, jak nepořádku v šatníku udělat přítrž jednou provždy.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---