Interiér

Váháte nad vinylovou a laminátovou podlahou? Pomůžeme vám se konečně rozhodnout

Podlahová krytina nemá v domácnosti jen dekorativní funkci. Nejenže by měla dobře vypadat, ale především je jejím úkolem dobře sloužit. Výběr podlahy nemusí být zrovna jednoduchý, zvláště pro poměrně široký výběr. Řešíte dilema mezi vinylovou a laminátovou podlahou? Nevíte, pro kterou se rozhodnout? Pojďme si oba typy podlahové krytiny porovnat.

Pokojové rostliny vhodné do tmavších interiérů

Mít doma dostatek denního světla rozhodně není na škodu. Ne všechny domácnosti ale mají to „štěstí“, že jsou doslova zalité přirozeným světlem. Pokud chcete doma pěstovat živé rostliny, poradíme vám, kterým z nich se bude dařit i v méně osvětleném prostoru.

Jak vybrat psací stůl? Záleží na těchto kritériích

Psací stůl je základem domácí pracovny i pokojíčku školního dítěte. Vybrat ho není až tak snadné, zvláště za předpokladu, že se nenecháte zlákat jen pěkným designem. Pokud stojíte před úkolem v podobě výběru psacího stolu a nevíte, jaká kritéria sledovat, nechte si poradit následujícími řádky.

Zařiďte si bydlení ve francouzském stylu. Provence vás okouzlí

Každému se v bydlení líbí něco trochu jiného. Pokud se chcete obklopit romantikou a útulností a chcete se doma cítit opravdu příjemně, zvolte francouzský styl. Bydlení ve stylu provence vás okamžitě okouzlí. Zařídit si pod jeho taktovkou klidně celou domácnost přitom nemusí vyjít draze.

Když jsou panenky a autíčka už pasé aneb zařizujeme pokoj pro teenagera

Pokoj pro teenagera by se měl zařídit tak, aby se mu v něm dobře učilo, odpočívalo, kecalo s kamarády… Prostě dobře žilo. Přece jen v něm bude trávit většinu svého času (což oceníte hlavně v případě výkyvů jeho pubertálních nálad). Je tedy jasné, že je třeba se nejprve zbavit tapet s pohádkovými postavičkami, plyšáků a dalších věcí z dětství. Nic z toho na jeho kamarády dojem neudělá. Ale co dál? To vám poradíme v tomto článku.

Domácnost nemusí být jen sterilně bílá. Nebojte se zvolit syté a teplé barvy!

Určitě to zažíváte i vy. Přijdete k někomu domů a cítíte se tam dobře, nebo naopak špatně, ale mnohdy ani sami nejste schopni přijít na to, čím jsou vaše pocity způsobené. Často je to kvůli použití různých barev. Každá barva má totiž nějaký účinek na naši psychiku. Nemusíte se bát je použít i u vás doma. Jak na to, aby váš domov nebyl každý pes, jiná ves?

Práce z domova aneb zařizujeme pracovní kout

S příchodem celosvětové pandemie covidu se mnoha lidem změnila forma práce. I v dnešní době stále více lidí pracuje (alespoň částečně) z domova. V této souvislosti proto často vyvstává nerudovská otázka: Kam s ním? V tomto případě máme na mysli pracovní kout. Pokud máte nevyužitou místnost, máte vyhráno. Zoufat ale nemusíte, ani jestliže máte byt menší velikosti. Poradíme vám, kde a jak si pracovní kout udělat, aby se vám dobře pracovalo z pohodlí vašeho domova.

Vyrobte si zero waste podzimní dekorace (skoro) zadarmo

Ačkoliv jsou už od září v obchodech lákadla na koupi vánočních dekorací, přece jen je na ně doma ještě brzo. Kdo by se chtěl dívat na umělý sníh, soby nebo vánoční stromeček více než měsíc před Vánoci, když je ještě venku relativně teplo a listí ze stromů nestihlo opadat? Byla by škoda nevyzdobit si dům nebo byt podzimními dekoracemi, zvláště když jich teď příroda nabízí tolik! Pokud si myslíte, že umělé dýně, gumoví pavouci nebo plastové listy z obchodu jsou kýč jak bič, tak je tento článek právě pro vás! Kromě toho, že jsou bez zbytečného odpadu, je jejich výroba naprosto jednoduchá. A navíc za ně skoro nic neutratíte!

Palanda: velká pomoc do malých prostor aneb na co se při výběru zaměřit

Jestliže jste majitelem menší domácnosti, musíte o to více přemýšlet, kde co umístit. Kolikrát vypočítávání místa, aby kusy nábytku do sebe přesně zapadaly, a ani milimetr tak nepřišel nazmar, může představovat ikonickou hru Tetris. Jako chytré řešení se proto nabízí pořízení patrové postele. Tu využijte ale i v případě, že si s místem starosti dělat nemusíte. Palanda je totiž snem snad každého dítěte. Na co se při jejím výběru zaměřit?

Feng Shui v obývacím pokoji v kostce

Domov je od toho, aby se v něm člověk cítil dobře a bezpečně. Pokud toho ale chcete docílit, nestačí ho vybavit podle nějakých rychlých postupů a následně si myslet, že už nebudete muset pro svůj domov hnout ani prstem. Jako první je dobré se zaměřit na Feng Shui metodu. Ta vám zajistí harmonii, klid a naprostou pohodu.

Co nesmí chybět v dětském pokojíčku?

Děti se vyvíjí v podstatě každou vteřinu. Jsou zvědavé a snaží se napodobovat dospělé osoby. Převážně jde o napodobování rodičů. Chtějí co nejrychleji proniknout do světa dospělých. Během jejich růstu je ale potřeba se zaměřit na to, aby dětský pokojíček obsahoval veškeré důležité věci, které má. Jedině tak budou vaše děti bezproblémově růst. Kromě toho jim zajistíte maximální komfort při zpracovávání jejich povinností. Ať už půjde o školu nebo jiné úkoly. Co by tedy v dětském pokojíčku nemělo rozhodně chybět?

Co do ložnice zdaleka nepatří?

Hodně lidí si neuvědomuje, že každá místnost má svým způsobem seznam věcí, které by v ní neměly co dělat. Ložnice není výjimkou. O té to platí dvojnásob, protože je to místnost, ve které usínáte. Pokud v ní budete mít věci, které zmíníme v následujících odstavcích, nesmíte se pak divit tomu, že je váš spánek neustále rušen. Některé věci mimo jiné napomáhají k tomu, abyste nemohli usnout vůbec, a vy se tak ráno cítíte unavení. Společně se nyní pojďme podívat na seznam věcí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---