Zahrada

K čemu lze využít mléko na zahradě?

Většina z nás ho má doma v lednici. Krabice mléka nesmí chybět při běžném nákupu. Milujeme ho jen tak samotné, děti zbožňují kakao, je nedílnou součástí sladkých receptů. Mléko má blahodárné účinky nejen na naše zdraví, ale prospět může i vaší zahradě. Nevíte, jak mléko na zahradě využít? S tím vám poradíme!

Stálezelené rostliny, které vám ozdobí zahradu i v zimě

Vytvořit krásnou zahradu, aby vás těšila, není zas takový problém, ale vytvořit ji tak, aby vás těšila i v zimě, kdy je nevlídné počasí, či dokonce sníh? Poradíme vám, co kromě jehličnanů můžete vysadit, aby vaše zahrada byla krásně zelená i v zimě. Navíc některé rostliny mají dokonce i během zimy k vidění květy. Pojďme na to.

Zahrada před zimou: Na co nesmíme zapomenout?

Když vám zima pomalu klepe na dveře, nesmíte zapomenout na zazimování zahrádky. Před první sněhovou peřinou vás čeká ještě spousta práce. Poradíme vám, co je potřeba všechno udělat, aby se na jaře vaše zahrada probudila opět do krásného zahradního království v plné síle.

Jak správně zamrazit úrodu ze zahrádky

Máte hromadu úrody z vlastní zahrady, nestíháte vše sníst a chtěli byste si ji uchovat i na zimu, kdy bude všeho nedostatek? Můžete si ji zamrazit, ale pozor, není to tak jednoduché, jak se může zdát. Špatným zmrazením totiž můžete způsobit to, že se plody brzy zkazí, nebo je také můžete připravit o všechny vitamíny.

Odhalte s předstihem trendy pro vaši zahradu na rok 2023

Zahrada pro některé z nás neznamená jen hromadu práce. Mnozí ji totiž vnímají jako oázu klidu. Práci na zahradě považují za svůj koníček. Tito lidé také často sledují různé trendy, které se odráží do podoby zahrady. Chcete vědět, jaké trendy budou v kurzu už příští rok?

Ještě jste nezazimovali jahody? Už je nejvyšší čas!

Pokud jste se ještě letos nedostali k zazimování jahod, je právě teď nejvyšší čas. Hodiny už bijí na poplach, teploty nemilosrdně klesají pod bod mrazu a hrozí, že pokud se o jahody včas nepostaráte, jednoduše tuhle zimu nepřečkají ve zdraví.

Co můžete na zahrádce vysévat během listopadu?

I když by se mohlo zdát, že zahradničení pro tento rok odzvonilo, zkušenější z nás vědí, že i v listopadu se toho dá na zahrádce hodně stihnout. Počasí už sice není nejteplejší, přesto vám nebrání pustit se do podzimního výsevu. Co můžete v listopadu vysévat na zahradě?

Listopad na zahradě. Co ještě stíháte a na co nezapomenout?

V listopadu se stromy okolo nás zbarvují do různorodých odstínů. Pomaličku se loučíme s půvabem okrasných rostlin. Všechny plody ze zahrádky už jsou dávno sklizené. Stmívá se mnohem dříve, i toho sluníčka už není tolik. Přesto se toho dá na zahradě ještě mnoho stihnout.

Listí na zahradě: hrabat, nebo nehrabat?

Na podzim to řeší snad každý, kdo má u domu zahradu: hromada spadaného listí, u kterého přemýšlíme, jestli ho shrabat, nebo ne. Je to věčné dilema, které se každoročně opakuje, a mnozí stále nemají jasno, co je vlastně lepší.

Prořezy maliníku a ostružiníku tak, aby byly keře maximálně plodné

Nastává čas, kdy bychom měli provést řez maliníku a ostružiníku. Jak ho ale udělat správně, tak, abychom si nezničili výhony, které ještě budou plodit, a odstřihli výhony, které už to mají tzv. za sebou? Abyste se příští rok mohli radovat z velké úrody šťavnatých plodů, poradíme Vám, jak na to. Těšíte se už na tu hromadu malinových a ostružinových koláčů?

Zbavte se slimáků jednou pro vždy nebo aspoň na sezónu

Jeden večer se kocháte, jak Vám krásně roste úroda na zahrádce. Musíte se pochválit, jak se Vám letos extrémně daří a jak jste dobrý zahradník. Jenže přijdete druhý den ráno a nevěříte svým očím. Vaše úroda je okousaná, listy salátů vypadají jako cedník a Vy nevíte, jestli začít nadávat nebo ronit slzy. Vidíte slizké stopy? Ano, byli to slimáci! Pojďme proti nim společně vyhrát válku.

Jak správně skladovat zeleninu, aby dlouho vydržela

Velmi příjemným završením pěstitelské sezóny je sklizeň ovoce a zeleniny. Vypěstovali jste si toho hodně a chcete si uskladnit co nejvíce na zimu? Jak ale správně na to, abychom se z úrody mohli radovat po celou dobu až do jara? V našem článku Vám poradíme, co je nutné udělat při sklizni, před uložením do sklepa i poté.

Nejnovější články