Zahrada

Zahradní jezírko může sloužit i ke koupání

Rádi se koupete a máte dostatek prostoru na zahradě? Jenže se vám nelíbí nadzemní bazény a vlastně ani ty zapuštěné. A už jste slyšeli o koupacím zahradním jezírku? Mohlo by pro vás být ideální volbou. Krásně splyne s okolní zahradou, a pokud je správně tzv. založené, i údržba bývá jednodušší, a hlavně bez chemie.  

Natrhejte si mladé kopřivy! Pročistí tělo a zmírní alergii 

Kopřiva je jednou z rostlin, kterou určitě poznáme na první pohled. Když na ni sáhneme, naskáčou nám růžové pupínky, které nepříjemně štípou. Tato hojně rozšířená bylina ale dokáže člověku velmi pomoci. Dříve se používala k léčbě artritidy a bolesti zad. Mladé jarní kopřivy mají také pozitivními účinky na zdraví. 

Pořizujete šalvěj? Vyberte si z těchto 5 druhů 

Šalvěj je léčivá bylina s antiseptickými účinky, která vám ozdobí zahradu a jejíž aromatické lístky se používají nejen v léčitelství. Odvar ze šalvěje vám uleví od bolesti v krku, ale také s dalšími zdravotními neduhy. V kuchyni ji využijete jako koření. Druhů šalvějí je celá řada, pojďme si je představit.

Nenáročnou brokolici zvládnete vypěstovat na zahradě 

Brokolice je považována za jednu z nejzdravějších zelenin. Obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů. Co takhle si tuhle zelenou zdravou zeleninu vypěstovat na vlastní zahradě? Poradíme vám, jak ji správně vysadit a na jaké škůdce si dát pozor.

Zdravotní přínosy zahradničení: Podporuje tělo i mysl

I malá zahrádka může mít pro člověka mnoho přínosů. Nejenže si vypěstujete vlastní suroviny a ušetříte na výdajích. Proces od okopávání až po sklizeň má několik zdravotních přínosů, které prospějí tělu i mysli. Zdraví je do značné míry závislé na tom, co skutečně konzumujeme.

Našemu jehličnanu se zlomila špička. Dá se strom zachránit?

Máte na zahradě vysazený krásný jehličnan a bohužel se vám podařilo ulomit jeho špičku? Ať už je jehličnan jakýkoli, nezoufejte, bude žít dál a poroste. Jedinou otázkou je, jaký druh budete pěstovat. Od toho se bude odvíjet, jak se k němu budete chovat a jak se bude strom utvářet.

O komunikaci stromů, jejich léčivé síle a neviditelném poutu s lidmi

Stromy mluví. Nejde o žádnou pohádku, fantastickou představivost nebo básnickou rafinovanost. Skutečnost, že stromy mezi sebou komunikují, vyměňují si informace, a dokonce se mohou navzájem varovat před hrozícím nebezpečím, je dnes vědecky prokázaná. Na rozdíl od nás lidí to dělají zcela tiše.

Zahradní folie: Dusí plevel, chrání výsadbu a zvyšuje teplotu půdy

Společným jmenovatelem různých zahradních fólií je materiálové provedení bez negativního dopadu na životní prostředí. Relativně vysoké počáteční náklady jsou vyváženy životností kolem tří let. Zabraňují erozi půdy, regulují vlhkost, zvyšují teplotu substrátu, dusí plevel a podporují vznik užitečné vegetace.

Jak levně vypěstovat nejkrásnější muškáty: Super tipy na sázení, hnojení, zalévání a jinou péči

Muškáty pocházejí z jižní Afriky a vzhledem k oblasti svého původu jsou citlivé na nadměrnou vlhkost. Z tohoto důvodu by se měly zalévat pouze tehdy, když je povrch půdy suchý – to je jedna z nejdůležitějších zásad pěstování muškátů. Pro podporu tvorby květů přidejte do vody malé množství hnojiva na rajčata podle návodu na obalu. Je však stále důležité mít na paměti, že i muškát je květina, která vyžaduje pravidelnou péči.

Jak pěstovat rajčata ve vnitřním prostředí: Potřebují dostatek světla a vody

Rajčata (Solanum lycopersicum) jsou jednou z několika odolných rostlin z čeledi lilkovitých, které jsou nezbytnými rostlinami ve všech zahradách. Rajčata jsou nejvhodnější pro venkovní pěstování v teplém podnebí s dlouhým vegetačním obdobím, protože může trvat až tři měsíce, než ze semen zasetých venku vyrostou rostliny, které budou plodit.

Co může být příčinou zežloutlého bambusu? A jak využít jeho spadané listí?

Bambus vypadá na povrchu zdravě, ale stále shazuje listy. Co je příčinou této změny a co s tím můžeme dělat? Můžeme nějak pomoci žloutnoucímu bambusu? Odpovědi naleznete u nás v článku.

Nazývá se ovocem bohů a patří mezi nejzdravější na světě. Vypěstujete si mango, které se hodí i do malé zahrádky

Tento stálezelený tropický strom plodí ovoce, které patří k nejzdravějším na světě. Proto se mu právem říká ovoce bohů. Dozrává na stromě zvaném indické mango a v tuto chvíli už asi tušíte, že mluvíme o ovoci, které známe pod názvem mango. Strom manga plodí 3 až 4 roky po zasazení. Plody je třeba sklízet a skladovat opatrně, aby nedošlo k jejich rozdrcení. Nezralé plody dozrávají během 2 až 4 týdnů.

Nejnovější články