Bydlení

Plastová, dřevěná nebo hliníková? Jaká vybrat okna?

To jsou možná otázky, které si právě při výběru oken pokládáte. Všechny materiály mají své výhody i nevýhody. Některá okna se hodí do míst, kam není vhodné dát okna z jiného materiálu. Jedno mají však všechna okna společné. Vybírejte kvalitně vyrobené a profesionálně namontovaná okna. To je totiž základem úspěchu.

Rolety, žaluzie nebo závěsy? Co vybrat?

Nechcete, aby vám bylo vidět domů okny, nebo řešíte, jak stínit interiér od letního sluníčka? Na výběr máte několik variant řešení. Rolety, žaluzie, závěsy anebo v případě, že chcete vyřešit pouze soukromí, tak postačí záclony. Při výběru bude hrát také roli útulnost vs. účelnost. Pojďme to tedy rozebrat podrobněji.  

Co jste možná nevěděli o pasivních domech

Čeká vás brzy stavba domu a rozmýšlíte se, zda nepostavit dům pasivní? Jaké jsou požadavky na stavbu takového domu a co to vlastně ten pasivní dům je? Při dnešních požadavcích na snižování nákladů na vytápění a šetrný přístup k životnímu prostředí může být volba stavby pasivního domu to pravé ořechové.

Cestovatel Miroslav Zikmund bydlel v obrovské vile na Nivách

Funkcionalistickou vilu v Žlebové ulici ve Zlíně vybudoval ve 30. letech 20. století Baťův podpůrný fond pro Josefa Januštíka, prvního hejtmana nově založeného okresu. V roce 1953 reprezentativní dům zakoupil cestovatel Miroslav Zikmund a žil v něm až do roku 2016. Dnes o památku pečuje Nadační fond Zikmundova vila.

Z čeho postavit dům? Nechte si poradit a nespalte se

Při stavbě rodinného domu je potřeba vybrat vhodný materiál. Dnešní doba nabízí relativně velké množství možností, z čeho postavit dům. Hlavní roli bude hrát nejenom váš výběr, ale i finanční rozpočet. Právě ten je jedním z nejdůležitějších rozhodovacích faktorů. Jaké máte možnosti? Na ty se nyní podíváme.

Bez čeho by domov nebyl domovem?

Pravý domov tvoří věci, bez kterých by se žádný byt ani rodinný dům neměl obejít. I přesto je velké množství z vás doma nemá. Nejedná se o věci, které by nějakým způsobem ovlivňovaly vzhled interiéru. Níže uvedené věci jsou však praktické a mohou vám mimo jiné i zachránit život, popřípadě vaše bydlení.

Co by měl člověk vědět o stavebním povolení? 

Jestliže byste si rádi postavili vlastní rodinný dům, pak je potřeba se zaměřit na stavební povolení. Co ovšem vědět o stavebním povolení? Pokud jej budete vyřizovat svépomocí, čeká vás relativně náročný proces.

Jaké jsou nejčastější chyby při koupi nemovitosti?

Pokud v blízké době uvažujete nad koupí nemovitosti, pak je tento článek určen výhradně pro vás. Povíme si v něm, jaké jsou nejčastější vady nemovitostí při prodeji nebo koupi. Záleží na tom, na jaké straně budete v danou chvíli stát. Jako kupující ovšem netoužíte po koupi vadné nemovitosti, která má nespočetné množství chyb.

Bydlení v přepychu aneb jak se bydlí v Monaku

Určitě znáte pořekadlo, že fotografie vydá za tisíc slov. Pokud jde o bydlení, dokážete si jej představit i pomocí...

Kim Kardashianová koupila dům po další známé osobnosti. Cena luxusního sídla byla vyšší než 1,5 miliardy 

Kdo by nechtěl vlastnit sídlo po známé osobnosti? S největší pravděpodobností každý, jen si jej bohužel málokdo může dovolit, a tak se této role ujala samotná Kim Kardashianová. Ta si pořídila luxusní sídlo za bezmála 1,75 miliard korun, a to od supermodelky Cindy Crawfordové. Sídlo se nachází v Kalifornském Malibu a je pokryto krásnou červenou prejzovou střechou.

Lauren Grahamová hrála v seriálu Gilmorova děvčata. Nyní si pořídila dům za přibližně 66 milionů korun 

Americkou herečku Lauren Grahamovou jste měli možnost vidět v seriálu Gilmorova děvčata. V předchozím roce si pořídila dům v přepočtu za 66 milionů korun. Tento proces ji mimo jiné dohnal také k prodeji svého dosavadního domu, který herečka využívala po dobu několika let. Nynější dům je oproti tomu předchozímu menší a levnější. Jaký byl tedy důvod, to není známo.

Dwayne Johnson a jeho bydlení aneb jak si žije svalnatý herec přezdívaný The Rock 

Dwayne Johnson patří k osobnostem, jež zná prakticky celý svět. Důkazem jsou i jeho sociální sítě, na kterých sklízí obrovské úspěchy. Pokud byste si u Dwayna Johnsona chtěli zakoupit reklamu v podobě publikace příspěvku, nestačil by vám na to průměrný životní plat Čecha. Jak herecká hvězda bydlí a co jeho domov nabízí?

Nejnovější články