Bydlení

Chcete své bydlení více propojit s přírodou? Poradíme vám, jak na to

V posledních několika letech je v domácnostech cítit značný tlak na žití v souladu s přírodou. To s sebou přináší nejenom vyšší zájem o bydlení na venkově či předměstí, ale také změny ve vizáži městských džunglí. Ať už tedy bydlíte kdekoliv, nabízíme vám seznam tipů, které vás přiblíží přírodě zase o kus blíže.

Jak bydlí Elon Musk? Nebudete se stačit divit!

Známého radikálního myslitele a jednoho z nejznámějších světových miliardářů není třeba představovat. Zajímalo by vás, jak bydlí muž, který si může za své peníze pořídit naprosto cokoliv? Možná budete překvapeni tím, že paradoxně dává přednost minimalismu. Pojďme se podívat, jak Elon Musk bydlí.

Jakými způsoby můžete financovat své bydlení? Ve hře není jen hypotéka

Mnoho lidí sní o vlastním bydlení. Zvažují koupi bytu nebo i stavbu rodinného domu. Ať už sníte o vlastním bytě nebo domě, v každém případě určitě budete řešit otázku financí. Jakými způsoby lze financovat vlastní bydlení? Mnoho lidí je toho názoru, že jediným řešením je hypotéka. To ale není tak úplně pravda.

Dostali jste výpověď z nájmu? Poradíme, jak se bránit

V ruce držíte výpověď z nájmu bytu a v hlavě se vám rojí ty nejčernější scénáře. Co budete dělat? Kam máte jít? Dá se proti výpovědi z nájmu bránit? Pokud jste se dostali do této nepříjemné situace, nejdříve se zhluboka nadechněte. V dnešním článku vám poradíme, jak se proti výpovědi z nájmu bránit a jaké máte možnosti.

Jaký typ vytápění vybrat pro rodinný dům?

Vytápění domu je zpravidla jednou z největších položek rodinného rozpočtu. Čím vytápět dům? Jaké řešení je nejvýhodnější? Jaký typ vytápění vybrat při rekonstrukci? A vyplatí se zdroj tepla vyměnit? V dnešním článku se vám pokusíme odpovědět na nejčastější otázky a pomoci vám při rozhodování, jaký typ vytápění vybrat.

Zvažujete pořízení fotovoltaiky? Známe důvody, které vás přesvědčí

Růst energií, který zaznamenáváme v několika posledních měsících, nedává lidem spát. Ceny rostou doslova raketovou rychlostí. I to je jeden z důvodů, proč se stále více lidí rozhoduje pro pořízení fotovoltaických elektráren. Možná i vy nad tímto řešením uvažujete. Přinášíme vám důvody, proč se fotovoltaice dále nevyhýbat.

Klíčové rozdíly mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti jsou dva pojmy, které si hodně lidí plete. Někteří je mezi sebou mylně zaměňují, jiní mají pocit, že jde o totéž. Nikdy nevíte, jakému maléru budete čelit. Je tedy dobré znát rozdíly mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Pojďme si proto oba pojmy vysvětlit.

Nejčastější otázky ohledně tepelného čerpadla. Na co chcete znát odpověď?

Tepelné čerpadlo funguje na podobném principu jako lednice – teplo je odváděno ze studeného místa na místo teplejší. Pokud stojíte před výběrem tepelného čerpadla, možná si příliš nevíte rady, jak se tohoto úkolu zhostit. Co sledovat? Na co si dát pozor? A je možné na čerpadlo získat dotaci? Odpovědi hledejte v článku.

Bydlení během studií: jaké máte možnosti a jak se dá ušetřit?

Studenti kromě náročných zkoušek a protivných profesorů velmi často řeší také nemalé náklady spojené s bydlením. Být studentem a řešit placení poplatků za bydlení nemusí být zrovna jednoduché. Nebo může? My jsme toho názoru, že i studenti mohou na bydlení ušetřit, aniž by museli kdovíjak slevovat ze svých nároků.

Snížení nákladů v domácnosti: Jak na to?

Ušetřit v domácnosti finanční rozpočet není příliš složitým procesem, víte-li, jak na to. Určitě každý z vás platí za služby nebo produkty, které nevyužívá. Jen si to v danou chvíli neuvědomujete. Nejprve se ale podíváme na úsporu v domácnosti. Tato úspora se týká převážně plýtvání vody, zbytečného svícení nebo přetápění.

Družstevní vs. osobní bydlení

Máte zájem o pořízení bytu, ale neznáte základní pojmy? Přesněji řečeno jste se zastavili nad pojmem družstevního bytu? Následně se sami sebe ptáte na to, jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím? Právě tyto dva pojmy vám v následujících odstavcích vysvětlíme. Mimo jiné také sdělíme, pro koho je výhodnější družstevní byt a pro koho naopak byt v osobním vlastnictví.

Co se povídá o dřevostavbách a není to pravda?

Dřevostavby jsou esteticky přitažlivé, energeticky úsporné a cenově dostupné bydlení. I přesto, že jejich popularita v posledních letech stále stoupá, stále se o nich povídá mnoho věcí, které nejsou tak úplně pravda. Pojďme společně odhalit mýty o dřevostavbách, které nejsou založené na pravdě.

Nejnovější články