Bydlení

Chcete pronajmout byt? Na tohle si dejte pozor

Máte nevyužitý byt, který jste se rozhodli nabídnout k pronájmu? Mnoho lidí tzv. na první dobrou vidí pasivní příjem. Nepohlíží už ale na možná úskalí, která mohou nastat. Pokud se tedy chystáte pronajmout byt, poradíme vám, na co byste si měli dát pozor.

Na jaké věci se zaměřit při výběru hypotéky? Tohle jsou nejdůležitější z nich

Zvažujete, že si sjednáte hypotéku? Pro mnoho lidí je to jediný způsob, jak si zajistit vlastní bydlení. Sjednat si hypotéku není jen tak. Proces to není zrovna snadný a mnohé může odradit. Při výběru hypotéky se nesmíte ohlížet jen na úroky, ale je třeba brát v potaz i další podmínky. Poradíme vám, na co se při výběru hypotéky zaměřit.

Nejčastější mylné domněnky, které se týkají hypotéky

Hypotéka je v dnešní době pojem, který zná asi úplně každý. Mnoho lidí sní o vlastním bydlení, ale ne každý dokáže naspořit dostatek financí, aby mohl tento sen realizovat tzv. z vlastní kapsy. Hypotéka je tedy ideální pomocník, jak dosáhnout svého cíle. K hypotékám se ale pojí mnoho mýtů a polopravd. Pojďme je společně odhalit.

Jak zažádat o příspěvek na bydlení?

Dnešní doba je pro mnohé z nás poměrně náročná. Mnoho domácností řeší nedostatek financí. Určitou pomocí ve chvíli, kdy se ocitnete ve slepé uličce, může být příspěvek na bydlení. Zažádat o něj není nic, za co byste se měli stydět. Vyplatí se proto vědět, jak o něho zažádat.

Pojištění hypotéky: Dejte si dohromady pro a proti

Vzít si hypotéku je pro mnoho lidí jediný způsob, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Už samotný výběr hypotéky může být pro některé matoucí a náročný. A pak je tu ještě pojištění hypotéky. Je povinné? Potřebujete ho? Je lepší si hypotéku pojistit, nebo je to zbytečná věc? V tomto článku to společně rozlouskneme.

Zní to podobně, ale není to totéž. Rozdíl mezi podnájmem a pronájmem

Pronájem a podnájem v mnoha lidech evokují dojem, že je to jedno a totéž. Ve skutečnosti ale není. Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma termíny? V dnešním článku vám v tom konečně uděláme jasno.

Chystáte se na prohlídku bytu? XY věcí, kterých byste si určitě měli všímat

Máte před sebou prohlídku bytu, který by se potenciálně mohl stát vaším novým domovem? Pak zpozorněte a bedlivě sledujte, jestli náhodou nekupujete zajíce v pytli. Poradíme vám, na co se během prohlídky zaměřit a čeho byste si určitě měli všímat.

Užitečné rady, jak správně vybrat pozemek pro rodinný dům

Je vaším snem vlastní domek? I když je v dnešní době možné postavit dům prakticky na jakémkoli pozemku, jeh správný výběr vám může ušetřit spoustu nepříjemností či případných problémů a komplikací. Proto vám v dnešním článku poradíme, jak správně vybrat pozemek, který se stane základem pro váš dům.

Jaké jsou výhody bydlení v karavanu nebo obytném voze?

Karavany a obytné vozy každým rokem získávají na popularitě. Lidé si je pořizují jak na dovolené, tak k celoročnímu žití. Pokud plánujete bydlet v karavanu, rádi bychom vás seznámili s výhodami, které tento styl bydlení přináší. Mnoho lidí ale považuje karavan za obytný vůz. V čem je zásadní rozdíl? Na to se společně podíváme.

Jak vybavit terasu u svého rodinného domu?

Vlastníte rodinný dům a přemýšlíte nad tím, jak vybavit terasu pro letní dny? Ačkoliv nás do letního období čeká ještě dlouhá doba, není od věci už nyní přemýšlet nad tím, jaké věci jsou pro tento prostor důležité. Jakmile terasu vybavíte, následně už budete vyčkávat na krásné počasí. Terasa je místo pro odpočinek a posezení s přáteli. Podle toho by také mělo toto místo vypadat.

Inteligentní domácnost: Jaké systémy jsou nejoblíbenější?

Moderní technologie a domov si žádá i chytré systémy, které vám mohou v mnoha věcech pomoct. Víte, jaké jsou nejoblíbenější systémy pro inteligentní domácnost? Nemusíte si myslet, že se pomocí inteligentních systémů stáváte lenivějšími, ba naopak. Snažíte se ochránit převážně svůj domov. Na co byste neměli při pořizování chytrých systémů zapomenout?

Budete se stěhovat? Máme tipy, jak to zvládnout a nezbláznit se

Máte před sebou stěhování? Možná vás s blížícím se termínem začínají sužovat nejrůznější obavy. Zvládnete to? Kolik času vám to zabere? Jak všechno připravit? V čem ty věci vůbec stěhovat? Ještě než začnete propadat panice, přečtěte si náš článek s užitečnými tipy, jak stěhování zvládnout a nezbláznit se.

Nejnovější články