Křečové žíly: Bojujte proti nim stravou a bylinkami 

Křečové žíly se navenek projevují jako otok nebo uzlina. Jsou strašákem zejména žen, protože kromě zdravotního problému jde i o problém estetický. Trápí i vás křečové žíly a chcete zkusit jako pomoc přírodu? Vsaďte na správnou zdravou stravu a bylinky a uvidíte, že se třeba vyhnete i obávaným operacím.

Nejčastěji se křečové žíly vyskytují na nohou. Mohou se ale nacházet také v konečníku, tam se označují jako hemoroidy, nebo ve slabinách, tam se nazývají varikokély. Sklerotizace křečových žil je v současnosti téměř bezbolestná a relativně trvalá. My se ale zaměříme na vhodné potraviny a bylinky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pohanka a borůvky

Proti křečovým žilám pomáhá vitamín P neboli rutin. Ten vám dodají tyto potraviny:

  • Pohanka – Zkuste si dát k snídani pohankovou kaši a nebudete litovat. Je nejen zdravá, ale i dobrá. Jak říká web bylinkopedie, pohanku stačí 5 minut povařit a až se vstřebá všechna voda, tak ji ochutit třeba máslem, medem, oříšky, mandlemi nebo kokosem.
  • Citrusové plody  – Citrusy obsahují zejména bílé části jejich slupek. Citrusy si dejte samotné, do salátu či v podobě dezertu.
  • Lesní ovoce – Nejlepší je v létě zajít do lesa a plody si vlastnoručně nasbírat.
Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bylinné obklady a čaje

Bylinky fungují jako prevence křečových žil a zároveň i jako lék na už existující problém. Používají se jak vnitřně, tak i zevně ve formě masti nebo obkladů.

Z kostivalu lékařského, kaštanu nebo rozmarýnu vyzkoušejte mast či obklad. Kostivalové listy můžete přikládat na postižené místo přímo a převázat je gázou nebo obinadlem.

Ostatní obklady se snažte vytvořit z čerstvých bylinek, které jen spaříte horkou vodou, necháte louhovat a do vlažného odvaru namočíte čistý kapesník nebo jinou textilii. Pak už jen přikládáte na postižená místa.

Vnitřně vám na křečové žíly zaberou bylinné čaje. Vyberte si třeba  listí ostružiníku, maliníku nebo lesní jahody. Dále pak měsíček nebo macešku. Všechny tyto bylinky jsou čistící a močopudné, dokážou tedy vyčistit i „zanesené“ žíly, jak uvádí web bylinkopedie.cz

Zdroj: bylinkopedie.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Martina Kadlecováhttps://svetemzeny.cz/
Jsem milovnice přírody, jógy a pečení. Jako redaktorka webu iBydlení.cz pro vás píšu jak chutné recepty, tak i články o zahradě a bydlení.

Nejnovější články

--- Další články autora ---