Zašlá mikrovlnná trouba? Máme jednoduchý recept, jak ji vyčistit

Čištění a pravidelná údržba mikrovlnné trouby je pro mnohé nutným zlem. Je však potřeba si uvědomit, že uvnitř pracujete s jídlem, a hygiena je tak bezpochyby na místě. Zápach či zbytky potravin mohou kontaminovat nové pokrmy a negativně tím ovlivnit váš požitek z jídla. Jak tedy mikrovlnku správně čistit?

Jak často čistit mikrovlnnou troubu

Ideální pravidelná údržba trouby by měla být alespoň jednou za měsíc. Když budete například čistit kuchyňskou linku, vezměte to rovnou i s mikrovlnkou. V případě, že se bude trouba zanášet častěji, interval mezi čištěním zkraťte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použít můžete například ocet či citron

Silné a odolné skvrny a rozlité tekutiny je užitečné v mikrovlnné troubě postříkat směsí octa a vody. Stačí jednoduše smíchat dva hrnky vody a dvě lžíce octa. Pokud chcete eliminovat octový zápach, přidejte navíc pár kapek esenciálního oleje. Místo octa lze také použít šťávu z citronu.

Připravenou směsí můžete skvrny přímo postříkat, případně pak zhruba tři minuty ohřát přímo v mikrovlnce, čímž se páry dostanou do celého prostoru trouby. Zbytek mikrovlnné trouby pak dočistěte pomocí kuchyňského kartáče či hadříku.

Čištění s pomocí saponátu

Nerezové spotřebiče či některé části náchylné na kyseliny je vhodné čistit saponátem. V tomto případě postupujte podobně jako při umývání nádobí. Vytvořte tedy první vrstvu nanesením směsi saponátu a vody, kterou následně pořádně opláchnete.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak udržet mikrovlnnou troubu déle čistou

Server realsimple.com přináší kromě rad ohledně čištění také základní pokyny pro prevenci znečištění vaší mikrovlnné trouby. Ohřívané potraviny tedy vždy zakrývejte víkem. Vyvarujte se používání nádobí, které není pro ohřev v mikrovlnce stavěno. Taktéž nepřekračujte doporučenou dobu ohřevu. Vaše trouba tak bude zářit čistotou i bez zbytečného drhnutí.

Zdroje: realsimple.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---