Zabydlel se vám na zahradě krtek? Známe šetrné tipy, jak ho vyhnat

Jakmile se na zahradě začnou objevovat kopečky hlíny, je každému jasné, o co tady jde. U domu se vám zabydlel krtek a vyhnat ho může být běh na dlouhou trať. Krtek je totiž tvrdohlavý tvor, kterému vytrvalost není cizí. Jak tohoto nezvaného hosta vyhnat z vaší zahrady, aby vás nedrásal pohled na nepěkné hromádky?

Vysaďte na zahradě voňavé rostliny

Krtci nemají v lásce příliš aromatické rostliny. Jedním ze způsobů, jak je vyhnat a také předejít tomu, aby se u vás na zahradě zabydleli, je pěstovat voňavé rostliny – mluvíme například o měsíčku nebo krásných narciskách. „Pěstujte tyto druhy kolem okrajů vaší zahrady, abyste vytvořili přirozenou bariéru,“ doporučuje web Smith’s Pest Management.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyrušte je

Jedním ze způsobů, jak vyhnat krtky ze zahrady, je podle webu Express použití tzv. rušiček. Jde o zařízení vydávající nepříjemný zvuk nebo elektronické impulsy. Tím vytvoříte prostředí, ve kterém se krtkům líbit nebude, a ve svém vlastním zájmu odtáhnou pryč.

Dejte do země skleněnou láhev

Web Babinet radí strčit do zeminy skleněnou láhev bez dna. Zasuňte ji do krtince tak, aby vyčnívala otvorem ven. Lahev bude díky proudícímu větru vydávat nepříjemné zvuky, které vám jistě vadit nebudou, ale krtek z nich bude šílet a raději se dá na odchod.

Další tipy, jak vypudit krtka ze zahrady

Někdo nedá dopustit na lidské vlasy jakožto způsob, jak se zbavit nezvaného obyvatele zahrady. Na krtky to funguje podobně jako na kuny, které z lidských vlasů vycítí predátora a danému místu se začnou vyhýbat. Můžete také na krtka nasadit nekastrovanou kočku nebo ho zkuste vyčoudit za pomoci dýmovnice.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Obecně se doporučuje nelikvidovat krtince, zvláště pokud se nachází na místech, kde vám až tolik nevadí. Když krtinec zlikvidujete, omezíte krtkovi přísun vzduchu a ten nebude líný vykopat si hromádku o kus vedle.

Zdroj: smithspestmanagement.com, express.co.uk, babinet.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---