Tipy na nenáročné pokojovky, kterými můžete obdarovat své blízké

Pokojové rostliny jsou vesměs ideálním dárkem k oslavě nejrůznějších životních událostí – od kolaudace nového bydlení přes výročí a svátky až po slavnostní večeře. Mnohé pokojové rostliny přitom mají svůj symbolický význam. V porovnání s běžnou kyticí či lahví vína navíc mají při správné péči také dlouhou životnost.

Server realsimple.com nedávno představil několik adeptů pro pokojovky, které jsou esteticky přitažlivé i poměrně nenáročné na pěstování, a tudíž tvoří prakticky ideální dárek pro vaši rodinu, přátele či kolegy.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Monstera

Jedna z nejpopulárnějších pokojovek je známá zejména pro nepravidelné otvory v listech. Tyto rostliny mohou dorůstat několikametrové výšky, proto se ujistěte, že obdarovaný má dostatek prostoru, aby se dokázal přizpůsobit jejich růstu. Monstera představuje čest, úctu a dlouhověkost, takže potěší zejména starší lidi, případně vyjádří váš respekt k nadřízenému.

Tchýnin jazyk

Téměř nezničitelný tchýnin jazyk je navzdory nelibému názvu ideální pro začínající majitele pokojových rostlin nebo pro lidi, kteří nemají doma či v kanceláři dostatek světla. I po vizuální stránce jde o krásný doplněk interiéru. Tchýnin jazyk navíc přináší štěstí a motivaci, a je tak ideálním dárkem do nového zaměstnání.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Tlustice

Symbol financí, rostlina štěstí či dokonce strom přátelství – všemi těmito pojmy je přezdívána právě tlustice. Potěšíte s nimi tedy prakticky při každé příležitosti, ideálně pak při narozeninách či výročí. Tlustice jsou nenáročné na péči, nejraději mají rády teplo a sucho, přičemž v ideálních podmínkách vydrží dlouhá léta.

Dalšími vhodnými pokojovkami k obdarování vašich známých pak mohou být fikusy, toulcovky či různé palmy. Na webu blesk.cz pak můžete najít tipy, jak tyto a další pokojové rostliny vhodně zakomponovat do interiéru dle konkrétního stylu.

Zdroje: realsimple.com, blesk.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---