Prodej bytu aneb zapojení realitního makléře

Prodáváte nemovitost, ale nevíte si rady, jestli do procesu zapojit realitního makléře, nebo jít vlastní cestou? Prozradíme vám několik důvodů, proč je dobré obrátit se na odbornou pomoc, kterou je v tomto případě realitní makléř. Pokud se do takto náročného procesu pustíte svépomocí, může vás to stát nejenom čas, ale i vaše peníze.

Proč spolupracovat s realitním makléřem?

Budete-li prodávat svépomocí, pak nemáte takové možnosti jako realitní makléř, co se týče inzertních serverů. Každý jednotlivý inzertní server vás bude stát finance. Nepočítejte s tím, že se cenově dostanete na úroveň realitního makléře. Vy jakožto soukromá osoba za jednotlivé realitní servery zaplatíte mnohem více než při spolupráci s realitním makléřem. To je také důvod, proč v konečném důsledku platíte provizi. V této provizi jsou připočtené i náklady firmy nebo jednotlivce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kromě toho má každý realitní makléř nástroje na to, aby pomocí pár kliknutí nahrál nemovitost na větší množství realitních serverů. Dalším důvodem je bezstarostný prodej. Pokud budete nemovitost prodávat svépomocí, jste nuceni se o vše starat sami. Prohlídky rovněž zůstávají na vašich ramenou. Mimo jiné musíte počítat s tím, že proces prodeje nemovitostí je velice náročný. Takový prodej tedy může trvat i několik měsíců. Realitní makléř je tady od toho, aby vše zařizoval za vás, včetně prohlídek a potřebných dokumentů.

Profesionalita a možnost nabídky financování

Realitní makléři jsou profesionálové, kteří se v mnoha případech v tomto oboru pohybují i několik let. Jsou tady od toho, aby zvolili správnou strategii, která bude fungovat. Pokud je vámi nabízená nemovitost v prodeji již několik týdnů, zvolí jiný způsob prodeje. Realitní makléř pomocí týmu mimo jiné zvolí i správnou prodejní cenu, která je atraktivní jak pro vás, tak i pro kupujícího. Realitní makléř spolupracuje i s finančními odborníky. Má tak možnost nabídnout zájemcům o nemovitost i výhodné financování.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Právní servis je posledním důvodem, proč se rozhodnout pro realitního makléře. Každá realitní kancelář nebo makléř také spolupracuje s právníky. Ti se starají o veškeré dokumenty a potřebné papíry, jež poslouží k tomu, aby byl prodej maximálně úspěšný pro všechny strany.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---