Potřebujete zahradní nábytek? Zkuste použít staré židle z vlastní domácnosti

Nemáte se na zahradě na co posadit? Pokud potřebujete zahradní nábytek, můžete se vypravit do nejbližšího hobby marketu a vybrat si z bohaté nabídky. Bude vás to ale stát spoustu peněz a neudělá vám to takovou radost, jako když znovu použijete nepotřebné židle a stoly z vlastní domácnosti nebo od přátel.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Nevyhazujte věci, které ještě mohou dobře posloužit

Všichni neustále mluví o udržitelném způsobu života. Tak co takhle začít u sebe? Pořídili jste si doma nový nábytek a zůstaly vám staré židle a stoly, které se chystáte vyhodit? Proč takhle plýtvat zdroji? Starého nábytku si važte, jak radí portál region.rozhlas.cz. Lze ho přece použít na zahradě. Pokud máme dřevěné židle a stoly, stačí je hezky nově natřít. Udělají v zahradě spoustu parády a samozřejmě i dobrou službu.

Obejděte i domácnosti příbuzných a přátel

Co když doma žádný zbytečný nábytek nemáte? Možná vám ještě rádi vypomůžou přátelé nebo příbuzní. Lze také navštívit antikvariát, vetešnictví nebo internetový aukční server. Všude tam naleznete překrásné kousky starého nábytku, který vám skvěle poslouží.

Použitý nábytek natřete

Jediné, co je zapotřebí udělat, je zakoupit polohrubý smirkový papír, barvu na dřevo a štětec. Starý nábytek nejdříve pořádně umyjte. Portál ceskykutil.cz doporučuje použít octovou nebo mýdlovou vodu. Potom ho s pomocí smirkového papíru zbavte staré barvy. Použitý papír by neměl být příliš hrubý, ovšem pokud si vyberete ten nejjemnější, zbytečně se při smirkování nadřete. Zvolte kompromis. Nábytek zbavený starého nátěru natřete barvou na dřevo. Po zaschnutí použijte ještě jednu vrstvu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Výsledek překvapí

Budete překvapeni, jak luxusně nově natřený nábytek vyhlíží. Že se vám sešly kousky z několika domácností a každý pes je tak trochu jiná ves? Vůbec nevadí! O to originálněji bude výsledek působit. Vždy je lepší mít pár zajímavých kusů, do nichž jste prostřednictvím natírání vložili vlastní energii, než si za spoustu peněz zakoupit ošklivé a nepohodlné plastové židle unifikovaného vzhledu, na kterých se stejně nedá sedět.

Zdroje: region.rozhlas.cz, ceskykutil.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Vladimíra Krejčí
K útulnému bydlení patří zahrada, šťastné děti, spokojení dospělí, nějaká ta zvířena a květiny všech druhů i barev. K tomu samozřejmě dobré jídlo a pití, v domě plná lednice, pohodlný nábytek a knihovna plná báječných knih. V magazínu iBydleni.cz píšu o pohodových a odpočinkových tématech.

Nejnovější články

--- Další články autora ---