Komfortní chaletové chaty z pórobetonu Ytong lákají na dovolenou

Rezidence Hrabovo jako výsledek splynutí přírody s moderní nadčasovou architekturou vytváří jedinečný obraz ideálního odpočinku, jehož autorem je ikona moderní slovenské architektury Ing. arch. P. C. Abonyi – držitel ceny D. Jurkoviče, Stavby roku a také prestižní architektonické ceny CE.ZA.AR. Bílé pórobetonové tvárnice Ytong, ze kterých jsou chaty vyzděny, oceňuje ve fázi výstavby investor projektu, ale na jejich výhody se mohou těšit i majitelé a hosté horských chat.

Pórobetonové tvárnice Ytong nabídly investorovi, stavební firmě i majitelům chat výjimečné vlastnosti
Budovy z pórobetonu Ytong si dlouhodobě udržují vysokou hodnotu, jsou ekologické a udržitelné. V průběhu stavby je na staveništi minimum odpadu, neboť pórobeton se snadno upravuje a při zdění lze využít každý kus materiálu. A pokud se nějaký odpad vyskytne, pórobeton se snadno recykluje. Standardem je mimořádně vysoká tepelná izolace tvárnic, každého uživatele zaujme příjemné vnitřní klima, které je díky absenci jakýchkoli chemických přísad vhodné i pro alergiky. Uživatele potěší dobrá zvuková izolace, velmi vysoká požární ochrana konstrukce, pro investora je kladem vysoká ekonomická efektivita. Projektanti využívají vysokou nosnost, každý stavebník či stavební firma ocení přesnost a nízkou hmotnost tvárnic Ytong.

Systémová nabídka urychluje a zásadně zkvalitňuje výstavbu
Obvodové zdi jsou vyzděny z pórobetonových tvárnic Ytong a systémové řešení celé hrubé stavby z Ytongu ocenil nejen investor, ale díky rychlé, přesné a jednoduché výstavbě také stavební firma. Přednosti pórobetonu Ytong si budou plnými doušky užívat i majitelé a hosté chat. Xella na stavbu dodala kromě pórobetonových tvárnic také překlady, stropy a schodiště Ytong. Jednotlivé stavební prvky vynikají nízkou hmotností a snadným zpracováním. Všechny stavební materiály mají stejné složení a eliminují vznik tepelných mostů, jejich kompatibilita kladně ovlivňuje také budoucí chování horských chat, zejména z pohledu objemových změn.

Čtěte také:

Už jste slyšeli o bioklimatických pergolách?

Výjimečná lokalita
Poloha rezidence přímo na spodní části lyžařské sjezdovky umožňuje rezidentům přístup na lyžích až před vchod chaletu (SKI in – SKI out). Lyžařské středisko Malinô-Brdo nabízí během zimních měsíců kromě lyžování vyžití ve snowboardovém parku, své si zde najdou i příznivci skialpinistických a běžkařských tratí. V letní sezóně si návštěvník může vybrat z nepřeberné nabídky turistických tras, cyklostezek, k dispozici je půjčovna kol, koloběžek a tříkolek, downhill park pro sjezdovou cyklistiku i koupání a člunkování v blízkém jezeře. Hrabovská dolina je rájem jak pro běžné turisty, tak i pro sportovní běžce. Malinô Brdo je součástí hřebene Velké Fatry, po které se nadšenci turistiky mohou dostat až na Smrkovici a Křížnu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

Komerční prezentace

--- Další články autora ---