Za pár týdnů je tu léto. Majitelé bazénů jistě souhlasí, že bazén dokáže někdy pěkně potrápit. Už jste si někdy při odpočinku v bazénu všimli, že hladina vody je o něco níž než předchozí den? Než začnete pátrat, kudy voda uniká, přečtěte si naše tipy, jak rychle odhalit díru v bazénu a následně ji účinně zalepit.
Ať už máte nafukovací či zakopaný bazén, díra se může objevit všude. Může se jednat o neopatrné zacházení nebo o obyčejnou únavu materiálu, díky níž může dojít k protržení vnitřní plachty bazénu.
Jak odhalit díru v bazénu
V první řadě je nejlepší prohledat místa, kde je bazénová plachta v přímém kontaktu s jinými materiály. Viníkem může být i slunce, které je schopné do bazénové plachty vypálit díru.
Pokud víte, že je díra na dně bazénu, pomůžou vám staré dobré potápěčské brýle.
Další metodou je podle webu Bydlení instory použití potravinářského barviva. Jak na to? Smíchejte pár kapek barviva s vodou a naplňte jí injekční stříkačku. Obarvenou vodu pomalu vypouštějte po stranách bazénu, protržená plachta ji krásně nasaje, a vy tak uvidíte, kde se díra nachází.
Na malý nafukovací bazének zabere mýdlová voda
Uniká vašemu dítěti voda z nafukovacího bazénku? Nafoukněte bazének a vyzbrojte se mýdlovou vodou a houbou nebo rozprašovačem. Na povrch bazénu naneste mýdlový roztok s velkým množstvím pěny. Tam, kde se začínají nafukovat velké bubliny, je ten problém.
Nakonec stačí zalepit
Nalezenou díru označte fixou. Jednou z možností je, pořídit si speciální voděodolné lepidlo ideální pro lepení PVC materiálů. Existuje také praktické řešení s názvem „tekutá náplast“. Jde o tekuté PVC, které schne za 10 minut.
U suchého lepení si záplatu zkraťte na potřebnou délku, aby byla alespoň o 1 cm větší než poškozená část bazénu. Lepidlo aplikuje nejenom na záplatu, ale také na poškozené místo. Záplatu silně a krátce přiložte na natržené místo. Musíte mít však přesnou ruku, jelikož další oprava už nebude možná.
Velmi často se stává, že bazén praskne ve chvíli, kdy je napuštěný. Naštěstí ho nemusíte kompletně vypouštět. Lepení se dá zvládnout i pod vodou. Stačí nanést přiměřené množství lepidla na záplatu, tu pod vodou přitisknout na poškozené místo a uhladit. Musíte se však trefit hned napoprvé, protože pak už s ní nelze pohybovat. Následně je dobré minimálně 12 hodin zamezit namáhání místa.
Zdroj: Bydlení instory