Hluk je všudypřítomným činitelem přirozeně se vyskytujícím v našem okolí. Ať už jde o ruch ulice, štěkání psů, zvuků od sousedů či třeba jen televize ve vedlejším pokoji, může jít mnohdy o nepříjemný zážitek. Jak tedy hluk v místnosti efektivně eliminovat? Poradíme vám, jak vhodně odhlučnit zdi, stropy i podlahy.
Podle internetového rádce bhg.com byste při odhlučnění místnosti neměli zapomínat na žádnou část pokoje.

Okna
Zvuková izolace oken bývá při odhlučení místnosti často opomíjena. V tomto ohledu nejlépe poslouží zvukotěsná pěna v okolí oken. Posloužit vám mohou také venkovní rolety či okenice. Zajímavým i elegantním řešením pak může být využití protihlukových závěsů a záclon, které mohou plnit také funkci estetického prvku v místnosti.
Dveře
Dveřmi může zvuk snadno proklouznout. Masivní dřevěné dveře dokážou poměrně dobře izolovat místnosti mezi sebou. Vhodné je také nainstalovat gumové či plastové lišty na spodní stranu dveří. I zde pak lze využít zvukotěsnou pěnu či tmel, případně pak na dveře nalepit akustické pěnové panely.

Podlaha
Při instalaci podlahy je vhodné jako podklad použít zvukotěsnou vložku, která tlumí například kroky či jiné dunivé zvuky. V případě stávajících podlah pak výrazně pomáhá i obyčejný koberec. I ty pak můžete najít ve speciálních protihlukových variantách.
Stěny
Izolace zdí představuje asi největší prostor pro experimentování. Můžete sáhnout po jednoduchých úpravách, jako je např. přesun nábytku ke stěnám, až po složité rekonstrukce zahrnující instalaci celoplošného odhlučnění. I v tomto případě může posloužit závěsný koberec.
Strop
Při odhlučnění místnosti se na stropy často zapomíná. Jejich izolace je však esenciální zejména v případě, že nad vámi bydlí hluční sousedé. Naštěstí lze stropy odtlumit instalací podhledů, kam navíc můžete ukrýt rozvody elektřiny.
Zdroje: bhg.com