Inspirativní bydlení s duší v budově polikliniky. Střešní byt v kombinaci dubového dřeva, bílé a modré barvy

V budově liberecké polikliniky vznikl inspirativní střešní byt. Přestože je určen ke krátkodobému pronajímání, obsahuje mnoho prvků, které se hodí do interiérů pro dlouhodobé bydlení. Tento byt je výhodný i polohou – ačkoli se nachází v historické části města, je z něj blízko i do Jizerských hor. Bydlení pro dva lidi je laděno do bílých tónů, které jsou otepleny dubovým dřevem a doladěny elegantní petrolejovou a modrou barvou.

Centrum bytu a veškerého dění v něm tvoří denní zóna. Spojuje bílou matnou rohovou kuchyni s jídelní částí a obývacím pokojem. Předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem naznačuje dřevěný trám a samotná záda pohovky v působivé petrolejové barvě. Bílý monolit kuchyně působí jako socha v prostoru – elegantně a prosvětlující. Zástěna linky a pracovní deska nesou betonový dekor, na jehož pozadí vynikají černé spotřebiče a doplňky.

Neviditelné úchytky, textury a barvy
Dojem jednoduchosti a čistoty umocňují neviditelné úchyty a bezúchytková řešení. Designér, který celý projekt řešil, Josef Trakal, dotvořil jídelnu kruhovým stolem se středovou nohou s jídelními čalouněnými židlemi v temně modré barvě. Čalounění a barevnost židlí zjemňuje strohost ostatních řešení. Obývací část zútulňuje dřevěný lištový obklad stěny za televizí.

Bílý podkrovní byt oteplený dubovým dřevem a modrou barvou
Předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem naznačuje dřevěný trám a samotná záda pohovky v působivé petrolejové barvě. Zdroj: Jakub Klima a Josef Trakal

V podkroví je ložnice, koupelna i šatník
Noční zóna se nachází v horní části bytu. Vyjedete do ní po dubovém schodišti umístěném vedle jedné ze stěn denní zóny. Pod stropem „zavěšený“ spací prostor obsahuje manželskou postel oblečenou do kombinace bílé a modré barvy.

Bílý podkrovní byt oteplený dubovým dřevem a modrou barvou
Zástěna linky a pracovní deska nesou betonový dekor, na jehož pozadí vynikají černé spotřebiče a doplňky. Zdroj: Jakub Klima a Josef Trakal

Autor projektu dodal texturu tomuto prostoru speciálním způsobem – v záhlaví postele použil vzdušnou kovovou konstrukci jako dekoraci, která zároveň vytváří pocit bezpečí i soukromí. Za povšimnutí stojí bílé minimalistické noční stolky, které nemají žádné nohy, jsou vlastně součástí postele. Na ložnici navazuje šatník a koupelna s toaletou.

Je obložena obklady s dekorem dřeva ve více odstínech hnědé. Všimněte si atypických věšáků na chodbové betonové stěně, různých druhů svítidel, skleněných konferenčních stolků ve tvaru kruhu či malých okénků u postele.

Kdo je Josef Trakal?

Designu se věnuje již 16 let, studoval v ateliéru architekta Vojtěcha Šruta. Pokračoval studiem designu na Technické univerzitě v Liberci, kde prošel ateliérem, který vedli designérka Leona Matějková, režisér Jaroslav Brabec a architekt Bořek Šípek. Po studiu si zvolil odvětví interiérového designu, kterému se věnuje dodnes ve vlastním ateliéru Josef Trakal design. Navrhuje jak soukromé, tak komerční interiéry. Momentálně také vede ateliér designu na střední škole, kde kdysi sám studoval. Na jeho interiérech je vidět nadšení řemesly, vyzařuje z nich funkčnost, estetičnost a hlavně příjemná atmosféra.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---