Bez čeho by domov nebyl domovem?

Pravý domov tvoří věci, bez kterých by se žádný byt ani rodinný dům neměl obejít. I přesto je velké množství z vás doma nemá. Nejedná se o věci, které by nějakým způsobem ovlivňovaly vzhled interiéru. Níže uvedené věci jsou však praktické a mohou vám mimo jiné i zachránit život, popřípadě vaše bydlení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bez čeho by domov nebyl skutečným domovem?

Je pochopitelné, že každý byt nebo rodinný dům vyžaduje správně zařízený obývací pokoj, koupelnu, toaletu, ložnici a kuchyni. Pokud máte děti, pak jistě i dětský pokoj. Nejedná se však o věci, o kterých vám chceme sdělit více informací. Výše uvedené věci jsou základem a pomocí nich se ve svém domově cítíte bezpečně a sví. Existují však i věci, jež vám mohou na první pohled připadat zvláštní, co se týče vašeho interiéru a úschovy. Věřte nám však, že se bez nich nemusíte vždy obejít, a v krajních situacích vám mohou zachránit nejenom život, ale i váš majetek.

Hasicí přístroj se na seznamu nachází na prvním místě. Pokud bydlíte v rodinném domě, mějte při sobě vždy raději více hasících přístrojů. Ani se nenadáte a problém může být na světě. Bez hasicího přístroje ovšem svůj majetek nedokážete snadno zachránit. Stačí pouhé dvě minuty a místnost je celá v plamenech. Domov by nemohl být domovem ani bez lékárničky. Tento bod se týká zejména malých dětí. Máte doma děti? Dopřejte jim maximální bezpečnost, a to ve všech směrech. Do této kategorie tedy spadá i samotná lékárnička. 

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Náhradní zdroje v případě výpadku elektřiny

Pamatujete si na dobu, kdy elektřina vypadávala poměrně často? Ačkoliv se situace změnila, stále může tento problém nastat. Budete-li mít náhradní zdroje, dokážete si alespoň posvítit na cestu nebo v místnosti, ve které se zrovna nacházíte. Dále patří do každé domácnosti ostré nože. Bez těch se v kuchyni rozhodně neobejdete. Pomozte si při náročném vaření nebo krájení s ostrými noži. Každý domov je také o čistotě. Na závěr si pořiďte veškeré čisticí prostředky. Zapomenout byste neměli ani na gumové rukavice.

Nezáleží, v jakém stylu si svůj domov zařídíte. Některé věci by měly být zkrátka všude, jak uvádí internetový portál Living.iprima.cz.

Zdroj: Living.iprima.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---