Zápach z kočičího záchodu? Poradíme, jak se ho zbavit

Pro mnoho lidí jsou domácí mazlíčci jako plnohodnotní členové rodiny. Podle odhadu žije v českých domácnostech na necelé dva miliony koček a psů. Možná i vy máte doma kočičího kamaráda a společně s ním i nevábně zapáchající kočičí záchod. Poradíme vám, jak se nepříjemného zápachu zbavit.

zdroj: https://pixabay.com/

Vše začíná u správné stravy

Věřte, nebo ne, ale nevábnému pachu linoucímu se z kočičího záchodu lze částečně předcházet správnou skladbou jídelníčku vaší kočky. Zaměřte se na to, aby krmivo bylo opravdu kvalitní a obsahovalo vysoké procento masa a bílkovin. Taková strava kočku zasytí – čím méně toho sní, tím menší nadílka na vás bude čekat na kočičí toaletě.

Nešetřete na stelivu

Kočky jsou vybíravé a zpravidla si samy „řeknou“, jaký typ steliva jim vyhovuje. Pro kočky je obecně vhodné hrudkující bentonitové stelivo – to tvoří hrudky, které se snadno uklízí. Dá se pořídit i stelivo s obsahem černého uhlí, které mnohem lépe pohlcuje pachy. Je to sice dražší záležitost, ale zase je zde mnohem menší riziko, že se u vás doma bude linout nepříjemný pach.

zdroj: https://pixabay.com/

Údržba je základ

Starat se pravidelně a svědomitě o kočičí záchod by měla být samozřejmost pro každého chovatele. Kočce tak zajistíte pohodlí a vy si ušetříte starosti s tím, že vám to doma smrdí po kočičí toaletě. Kočičí záchod byste měli vybírat dvakrát denně – kočky jsou čistotné a do špinavého steliva vám rozhodně chodit nebudou.

Kastrace není chybný krok

Kastrace je sice často diskutované téma, které chovatele koček dělí na dva tábory, ale je potřeba zmínit, že je to z určitého hlediska praktické řešení. U kocourů totiž po dosažení pohlavní dospělosti nastává problém, kdy svou extrémně páchnoucí močí začínají značkovat celou domácnost.

Kvalita kočičího WC

Pozornost věnujte i materiálu, ze kterého je vyrobená kočičí toaleta. Pozor si dejte na měkké plasty, které jsou sice levnější na pořízení, ale bohužel do sebe mnohem více absorbují pach a agresivní kočičí moč. Dejte proto přednost odolnějšímu ABS plastu.

Nikol Kolomazníková

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---