Vytvořte si doma příjemnou atmosféru. Čím provoníte byt? 

Příjemná atmosféra v domě je velmi důležitá. Kromě veškerého vybavení a dekorací vám k tomu pomohou také vůně. Měly by být nevtíravé, decentní a ne příliš silné. Způsobů, jak takovou vůni rozptýlit po vašem domě, se nabízí několik. Navíc každá vůně má své specifické účinky na zdraví. Tak jakou si vyberete?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vonná svíčka jako krásná dekorace

K dostání jsou klasické „čajovky“ s různými příjemnými vůněmi. Umístit je můžete třeba do dekorativního svícínku.

Další možností je nákup svíčky dekorační, vyrobené z vonného vosku. Přednost vždy dávejte ověřeným a známým značkám, které jsou bezpečné pro naše zdraví a do vzduchu neuvolňují žádné škodliviny. Není od věci zjistit si rovnou složení svíčky.

Aromalampy prospějí vašemu zdraví

Aromalampa je nádoba, většinou keramická nebo porcelánová, do jejíž spodní části se umístí malá čajová svíčka. Horní část je opatřená mističkou, která se naplní vodou a několika kapkami esenciálního oleje. Zapálením svíčky se voda ohřívá a dochází tak k intenzivnímu vypařování aromaoleje do prostoru.

Jak uvádí web Liviz, musíme dávat pozor na to, aby plamen svíčky nehořel pod prázdnou mističkou, hrozilo by tak její spálení a prasknutí. Také esenciální oleje byste si měli koupit jen u prověřených prodejců, aby nehrozilo odpařování škodlivých látek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dejte šanci některému z těchto přírodních olejů:

  • Levandule – uklidní vás a uleví mimo jiné například od bolestí hlavy
  • Meduňka – antidepresivní pomocník, pomůže vám s nespavostí
  • Máta – zmírňuje dýchací problémy a povzbuzuje mozkovou činnost při únavě
  • Eukalyptus – je velmi účinný při dýchacích obtížích
  • Pomeranč – navodí dobrou náladu a harmonizuje psychiku
  • Borovice – pomáhá při nachlazení i psychické únavě
  • Rozmarýn – zahání úzkost a pomáhá při nachlazení a chřipce

Vonné vosky použijete do aromalampy

Vosk vložíme do mističky aromalampy tentokrát bez použití vody. Malé množství vosku nalámeme do horní mističky a zapálíme čajovou svíčku ve spodní části lampy. Vosk necháme rozpustit a klidně můžeme svíčku sfouknout. Vůně z vosku se do ovzduší bude uvolňovat postupně. Pak zase postačí svíčku na chvíli zapálit. Dejte si pozor, aby vosku nebylo mnoho, mohl by vytéci nebo začít prskat. 

Zdroj: Liviz.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Martina Kadlecováhttps://svetemzeny.cz/
Jsem milovnice přírody, jógy a pečení. Jako redaktorka webu iBydlení.cz pro vás píšu jak chutné recepty, tak i články o zahradě a bydlení.

Nejnovější články

--- Další články autora ---