Vytekl vám olej na příjezdovou cestu? Víme, jak ho odstranit!

Olejová skvrna na příjezdové cestě dokáže pěkně vytočit. Stát se to může. V takovou chvíli není potřeba panikařit, ba naopak vyrazit do boje. Pokud vás skvrna od oleje na cestě ke garáži rozčiluje, víme, jak ji odstranit. V následujících řádcích vám dáme několik tipů, jak si s mastnou skvrnou poradit.

Když je skvrna čerstvá

Pokud jste si skvrny od oleje všimli hned a je ještě „čerstvá“, pak neváhejte a dejte na radu webu Gardeon. Ten doporučuje na nic nečekat a posypat skvrnu podestýlkou pro kočky, práškem na pečení, kukuřičnou moukou nebo třeba kukuřičným škrobem. Všechny tyto sypké směsi pomohou nadbytečnou vlhkost absorbovat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použijte pastu z jedlé sody a vody

Ve chvíli, kdy bude přebytečný olej pryč (nebo pokud si skvrny všimnete později), vyrobte si směs z jedlé sody a vody. O této metodě píše web BHG. Pastu z jedlé sody a vody vytvoříte jednoduše – smíchejte obě suroviny v takovém poměru, aby vám vznikla hustá kaše. Tu poté naneste na olejovou skvrnu, nechte 15 až 20 minut působit a poté vydrhněte kartáčem.

Nepodceňujte čistič na trouby

Používáte čistič na trouby? Super! Zkuste tento přípravek použít i na likvidaci olejové skvrny na vaší příjezdové cestě. Postříkejte celou skvrnu, nechte působit 10 minut a poté vydrhněte. Na závěr opláchněte teplou vodou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zkuste gel na praní

Jak zlikvidovat nevzhlednou olejovou skvrnu na příjezdové cestě? Další metodou je použití tekutého pracího prostředku. Podle webu Fix Auto nalijte gel na praní na skvrnu, nechte chvíli působit a poté vydrhněte ideálně kartáčem. Následně opláchněte teplou vodou.

Vsaďte na mazadlo

Většina z nás má doma po ruce mazadlo ve spreji WD-40. Hodí se nejen tehdy, když vám doma vržou dveře nebo šuplík u komody a vám ten zvuk leze na nervy. Web Motor Biscuit radí použít mazadlo ve spreji i na olejovou skvrnu. Nastříkejte jej na skvrnu, vydrhněte kartáčem a poté opláchněte ideálně takovou vodou.

Zdroj: gardeon.cz, bhg.com, fixautousa.com, motorbiscuit.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---