Vyrobte si zero waste podzimní dekorace (skoro) zadarmo

Ačkoliv jsou už od září v obchodech lákadla na koupi vánočních dekorací, přece jen je na ně doma ještě brzo. Kdo by se chtěl dívat na umělý sníh, soby nebo vánoční stromeček více než měsíc před Vánoci, když je ještě venku relativně teplo a listí ze stromů nestihlo opadat? Byla by škoda nevyzdobit si dům nebo byt podzimními dekoracemi, zvláště když jich teď příroda nabízí tolik! Pokud si myslíte, že umělé dýně, gumoví pavouci nebo plastové listy z obchodu jsou kýč jak bič, tak je tento článek právě pro vás! Kromě toho, že jsou bez zbytečného odpadu, je jejich výroba naprosto jednoduchá. A navíc za ně skoro nic neutratíte!

Listy, kam se podíváš

Hlavním motivem podzimu jsou bezesporu listy hrající v různých barvách. Dá se s nimi dělat tolik věcí! Na jedné ze svých procházek se rozhlížejte kolem sebe a posbírejte listy různých tvarů, barev a velikostí. Můžete si z nich udělat bohatou kytici do vázy. Zajímavá je také dekorace à la zvonkohra. Jednoduše přivážete několik listů na jutové provázky a ty pak postupně navážete na větší větev, kterou zavěsíte třeba do obývacího pokoje. Můžete je prokládat třeba usušenými pomeranči nebo šiškami. Zkuste se vrátit do dětství a listy vylisovat v tlusté knize. Poté z nich vytvořte zajímavý obraz a zarámujte si jej.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Věnec na dveře i do interiéru

Ještě než pověsíte vánočně laděný věnec na hlavní vchodové dveře, vyrobte si věnec podzimní. Skvěle funguje třeba kontrastní kombinace sytě zeleného mechu a lesklých tmavě hnědých kaštanů. Pokud nevlastníte tavnou pistoli nebo ji z nějakého důvodu nechcete používat, zvolte již zmíněný jutový provázek nebo silonovou nit nebo drátek, pomocí kterých přichytíte na věnec šišky, bukvice, šípky nebo další dary podzimní přírody. Aby byl věnec skutečně zero waste, použijte slaměný korpus místo klasického polystyrenového. Po odstrojení dekorací smotejte zpátky drátky nebo provázky a nechte si je společně s korpusem na další tvoření. Budou se vám hodit brzo na adventní věnec.

Na detailech záleží

Vytvořte si zajímavou dekoraci také na váš jídelní stůl. Pořiďte si kulatinu ze stromu a na ni postavte květináč s vřesem, což je rostlina typická pro podzim. K ní můžete postavit třeba velkou zavařovací sklenici se svíčkou nebo ji můžete naplnit kaštany, bukvicemi, celou skořicí, žaludy apod. Tuto dekoraci můžete zkombinovat také s mini okrasnými dýněmi. Na komodu, televizní nebo noční stolek můžete postavit nádoby s vodou a kaštany a dát do nich plovoucí svíčku. Domácnost vám provoní celé pomeranče s napíchanými kusy hřebíčku. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kromě toho, že si můžete být jistí, že stejnou dekoraci nikdo jiný na světě nemá, neutratíte za ně skoro žádné peníze. Do tvoření můžete zapojit také celou vaši rodinu a děti a zkrátit si tak dlouhé podzimní večery. Společně strávený čas s rodinou je zkrátka k nezaplacení.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---