Vyberte tu pravou podlahu (část 1.)

Výběr podlahy do domácnosti není vůbec jednoduchý úkol. Je jasné, že jsme ovlivněni různými faktory, od četnosti používání po finanční prostředky, které můžeme na novou podlahu uvolnit. Trh nabízí různé materiály a nepřeberné množství vzorů. Pojďme se tedy podívat na to, jakou podlahu vybrat do jednotlivých místností.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Co vzít v úvahu při výběru podlahy

Rozhodně nejdůležitějším kritériem pro výběr podlahové krytiny je místnost, do které podlahu pořizujeme. Vezměte v potaz také váš životní styl a vybírejte podlahu do každé místnosti zvlášť, protože ne každá podlaha je vhodná do každé místnosti.

Při výběru zvažujte i nadčasovost podlahy, protože se jedná o celkem nákladnou a dlouhodobou investici.

Homebydleni.cz doporučuje přemýšlet také nad barevným odstínem podlahy a celkovým vzhledem interiéru. Aby do něj podlaha zapadla a místnost například zbytečně neztmavila.

Koupelna a předsíň

Pravděpodobně nezvolíte koberec do koupelny. Vzhledem k údržbě by to nebyl krok správným směrem. Obecně lze říct, že do koupelny a předsíně je vhodné zvolit podlahu, která odolá vlhkosti. Volte tedy keramickou dlažbu nebo podlahy s voděodolnou úpravou. Mezi trendy poslední doby patří také betonové stěrky.

Kuchyň

Do kuchyně je vhodné zvolit podlahu, která zvládne pády nádobí, rozlitou vodu či jiné tekutiny, které se mohou v kuchyni rozlít. Údržba by měla být snadná, ideálně pouhým vytřením. Když sáhnete po keramické dlažbě, vinylu, linoleu, laminátové podlaze nebo i litém betonu, určitě vyberete správně.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Obývací pokoj

Jednou z nejvíce využívaných místností domova je právě obývací pokoj. Často v něm lidé tráví nejvíce času z celého dne. Vzhledem k tomu by měla být podlaha vybírána tak, aby byla odolná a tlumila také hluk. Útulnost zajistí dřevěná podlaha, která zároveň nebude studená. Odolná je také vinylová či laminátová podlaha. Všechny tyto podlahy jsou praktické. Pokud máte přece jen raději ještě větší útulnost, můžete vybrat koberec nebo výše zmíněné podlahy doplnit kusovým kobercem.

Dětský pokoj

V této místnosti by měla být zvolena podlaha, která nestudí, protože děti si nejvíce hrají na zemi. Na druhou stranu i praktičnost je důležitá, a protože děti často něco rozlijí, pokreslí nebo rozpatlají svačinku, je vhodné zvolit omyvatelnou podlahu. Dalším kritériem je vysoká odolnost. Pokud zvolíte dřevo, vinyl či laminátovou podlahu, určitě bude vhodné ji doplnit i kusovým kobercem, který se dá například vyprat.

Ložnice

Pokud slouží ložnice pouze k přespávání, nemusíte mít na podlahu do této místnosti tak vysoké nároky jako do jiných částí interiéru. Zvolte příjemnou podlahovou krytinu, která vás po ránu zahřeje. Můžete vybrat například koberec, dřevěnou podlahu nebo podlahu korkovou. Skvělou službu udělá i vinyl.

Příště se podíváme na to, jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé druhy podlah.

Zdroje:

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---