Vneste kousek přírody do vašeho domova! Jaké pokojovky pročistí vzduch?

Jedním ze způsobů, jak si zútulnit a zpříjemnit byt, je pořídit si pokojové rostliny. Váš interiér se rázem stane modernějším. Pokojovky navíc mají zdraví prospěšné vlastnosti. Čistí a zvlhčují vzduch, pohlcují škodliviny a tlumí hluk. Přinášíme vám seznam nenáročných rostlin, ze kterých můžete vybírat.

Jak říká web Biano, rostliny vybírejte vždy tak, aby pro ně byly v daném interiéru vhodné podmínky. Zatímco vám některé pokojovky zútulní ložnici, jiným se bude dobře dařit v koupelně. Každá pokojovka potřebuje také vlastní zálivku.

Tchýnin jazyk

Nenáročná rostlina, která je zvyklá na přímé slunce. Stačí ji zalít jednou za 14 dnů, pozor na přelití. V zimě jí zajistěte teplotu alespoň 12 stupňů.

Celou noc vypouští kyslík a přijímá oxid uhličitý. Patří k nejlepším pokojovým rostlinám pro filtraci vzduchu. Hodí se i do koupelny či na WC.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lopatkovec

Tato dekorativní rostlina s lesklými listy a bílými květy rozveselí každý pokoj. Stačí ji zalít jednou až dvakrát týdně. Lopatkovec má rád vyšší vzdušnou vlhkost a nevadí mu ani tmavší kouty bytu.

Dle webu Důmazahrada je pro něj ideální ložnice, kde odstraňuje toxiny a zvyšuje vzdušnou vlhkost.

Banánovník

Některé banánovníky dorůstají výšky až tři metry, prodávají se ale i menší. Tato krásná rostlina nesnese suchý vzduch a potřebuje dostatek vláhy.

Břečťan

Břečťanu se daří ve stínu či polostínu, na přímém světle mu blednou listy.

Umí odstranit až 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin, proto ho ocení zejména alergici.

Dracéna

Dracéna nemá ráda přímé slunce. Pokud má světlé listy, slunečního světla zvládne více. Zalévat ji stačí jednou týdně, občas můžete rosit listy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Fíkus

Takřka nezničitelná a nejčastěji pěstovaná pokojovka. Vyžaduje světlo a teplotu nad 15 stupňů. Nemá ráda průvan.

Existuje množství různých druhů. Dobře čistí vzduch.

Zdroj: Biano.cz, Dumazahrada.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Martina Kadlecováhttps://svetemzeny.cz/
Jsem milovnice přírody, jógy a pečení. Jako redaktorka webu iBydlení.cz pro vás píšu jak chutné recepty, tak i články o zahradě a bydlení.

Nejnovější články

--- Další články autora ---