Věci, které nepatří do ložnice. Máte je tam taky?

Ložnice by měla být místem vybízejícím ke klidu a odpočinku. Bohužel ne všude je to pravdou. Nepsaná pravidla spojená s ložnicí totiž ne každý dodržuje. V ložnicích se nám potom hromadí věci, které zde nemají co dělat. Přečtěte si náš dnešní článek a zjistěte, které věci to jsou. Možná je totiž v ložnici máte taky.

Moderní technologie

Jestli v ložnici něco opravdu nemá co dělat, pak jsou to moderní technologie. Jasně, v dnešní době se bez nich dokáže obejít opravdu jen málokdo. Ve většině domácností proto najdeme televize, počítače, tablety a notebooky a podobně. Nikdo vám nebrání tyto technologie používat a mít je doma. Jediné, co vám můžeme poradit, je nemít je v ložnici. Tyto technologie vyzařují negativní proudění rušící klidný spánek.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Sportovní koutek

I když se možná chcete udržovat v kondici nebo je cvičení nedílnou součástí vašeho života, sportovní náčiní a vybavení rozhodně nemá mít své místo právě v ložnici. Zkuste si pro tuhle svoji zálibu najít místečko někde jinde. Ložnice by ve vašich očích měla být místem, kde se odpočívá a relaxuje. Rozhodně by to nemělo být místo, kde si chcete dát tzv. do těla.

Domácí pracovna

V poslední době získává stále více lidí to privilegium, že mohou pracovat z domova. Na jednu stranu je to sice obrovská výhoda, na stranu druhou to může být problém – zejména tehdy, kdy se pro pracovní koutek budete snažit najít místo u vás doma. Pokud jste si domácí pracovnu zařídili právě v ložnici, udělali jste velkou chybu. Možná se budeme opakovat, ale ložnice by měla být svatyně klidu, ne kancelář.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Nepořádek

Rozhodně se tu nechceme pouštět do moralizování, jestli je právě v ložnici o tolik důležitější mít uklizeno než v kterékoli jiné části domácnosti. Pořádek bychom samozřejmě měli udržovat všude. Právě v ložnici si ale opravdu dejte záležet, abyste kolem sebe neměli poházené oblečení, knihy, natožpak nádobí a podobně. Nepořádek panující v ložnici totiž brání v proudění energie a narušuje pocit klidu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---