Vaše kočka škrábe nábytek? Poradíme vám, jak ji tento zlozvyk odnaučit

Kočka je sice super parťák na mazlení, ale jakmile vám doma začne svými drápky likvidovat nábytek, radost z toho mít určitě nebudete. Většina lidí si myslí, že kočky ničí nábytek čistě ze škodolibosti. To ale není pravda, dělají to z ryze praktických důvodů. Obrušují si ostré drápky. Jak to kočku odnaučit?

Vsaďte na citrusový odér

Je vám příjemná citrusová vůně? Vám možná, kočkám ale nikoli. Web Purrfect Post proto radí nastříkat nábytek čímkoli, co je cítit po citrusech – může to být například citrusový sprej nebo citrusový éterický olej smíchaný s vodou. Kočky mají přirozenou averzi k těmto pachům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dejte kočce škrabadlo

Kočky začínají škrábat už kolem 8 týdnů věku. Proto je potřeba naučit kočku brousit si drápky na škrabadle již v době, kdy je ještě kotě. Dejte proto na radu webu Reader’s Digest a zavčasu svému kočičímu kamarádovi pořiďte škrabadlo. Předejdete tak tomu, že ve snaze obrousit si ostré drápky začne likvidovat váš nábytek.

Na kočku použijte syčení

Ve chvíli, kdy svoji kočku přistihnete, jak si brousí drápky o nábytek, dejte jí jasně najevo, že tohle tedy ne. Použijte k tomu třeba zvuk zasyčení, zkrátka cokoli, co si kočka nespojí s trestem a interpretací vašeho hlasu.

„To je důvod, proč nepoužíváme jméno kočky během korekce, ale pouze tehdy, když provede akci, kterou schvalujeme. Jeho jméno se používá pouze ve spojení s chválou,“ doplňuje web Jackson Galaxy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pravidelné stříhání drápků

Jak už bylo řečeno výše – kočky si pomocí drápání brousí ostré drápky. Chcete-li předejít ničení nábytku, jedním z řešení je pravidelně kočičímu příteli drápky stříhat. Na odstranění přerostlých drápků slouží speciální kleštičky. Položte si kočku do klína břichem nahoru a postupně drápky ostříhejte. Pozor na stříhání poblíž lůžka, abyste předešli krvácení.

Zdroj: purrfectpost.com, rd.com, jacksongalaxy.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---