Vana vs. sprchový kout: srovnání výhod a nevýhod

Téměř každá druhá domácnost přemýšlela alespoň jednou nad tím, zda si pořídí do koupelny vanu nebo sprchový kout. Jestliže i vy stojíte před tímto rozhodnutím, prozradíme vám výhody i nevýhody jednotlivých položek. Následně bude záležet na vás, zda se vám více zalíbí výhody vany nebo sprchového koutu.

Vana proti sprchovému koutu

Začneme s vanou. Obrovskou výhodou vany je fakt, že si budete moct dopřávat časté hodinové koupele. Napustíte si horkou vodu a do vody následně nalijete například relaxační pěnu nebo jiný produkt, jenž je určen ke koupeli. Vanu také ocení mladší lidé plánující založení rodiny. Dítě se vám bude lépe koupat ve vaně. Kromě toho v ní dokážete přeprat věci, bude-li to situace vyžadovat. Sprchový kout už má určité hranice, co se týče výše uvedeného problému. Jinými slovy není sprchový kout dělaný pro koupel dítěte nebo k přeprání věcí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V předchozím odstavci jsme vám prozradily výhody vany. Nyní se podíváme na nevýhody, které vana přináší. Tou hlavní nevýhodou je ta, že vám vana nenabídne bezbariérový přístup. Vana tedy není vhodná pro starší osoby, jež mají problémy s nohami. Mimo jiné je potřeba také zmínit finance rodiny. Pokud si budete dopřávat častou koupel, pak musíte počítat s vyšší částkou, která se vám projeví na faktuře za vodu. Vana rozhodně není úspornějším způsobem, který si člověk pořizuje do koupelny.

Jak je na tom sprchový kout?

Sprchový kout má svým způsobem výhody a nevýhody prohozené s vanou. Nevýhodou sprchového koutu je ta, že se nehodí pro mladé páry s dětmi. Děti se vám budou hůře koupat ve sprchovém koutu. Nemluvě o přepírání věcí, což je proces, který je potřeba čas od času provést. Rovněž zapomeňte na hodinovou horkou koupel. Toho se budete muset v případě, že se rozhodnete pro tuto variantu, vzdát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výhody sprchového koutu spočívají ovšem ve financích. Pomocí sprchového koutu ušetříte nemalé finanční prostředky, které budete moct využít jinde. Další obrovskou výhodou je bezbarierový přístup. Sprchový kout se tak náramně hodí pro starší lidi, kteří se potřebují osprchovat bez toho, aniž by museli zvednout nohy.


Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---