Váháte nad pořízením myčky? Tohle jsou důvody, které vás konečně přesvědčí

Zatímco v některých domácnostech má už léta své nezastupitelné místo, v jiných i navzdory dnešní moderní době stále chybí. Řeč je o myčce nádobí, která bezesporu spadá mezi nejvyužívanější domácí spotřebiče. Stále váháte nad jejím pořízením? V dnešním článku vás přesvědčíme, že pořízení myčky je to nejlepší rozhodnutí, které můžete udělat.

Menší spotřeba vody

Mnoho lidí se bojí, že myčka nádobí spotřebuje strašně moc vody. Pravda je ale taková, že je tomu spíše naopak. Ruční mytí nádobí si vyžádá (byť vás to asi překvapí) cca 40 litrů vody. Jeden mycí cyklus vám může ušetřit až 33 litrů vody v porovnání s klasickým mytím v ruce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šetří váš čas

Přiznejte se, kolikrát už jste si otráveně povzdechli, že si opět musíte stoupnout ke dřezu a strávit dlouhé minuty likvidací špinavého nádobí? A teď si představte, že byste investovali zlomek času na naskládání nádobí do myčky, která by za vás odvedla tu špinavou práci. Myčka nádobí představuje příjemnou úsporu času, který můžete využít jinak.

Eliminuje kontakt s bakteriemi

I když možná patříte k lidem, kteří nedají dopustit na mytí nádobí v ruce, je tu jedna věc, kterou si možná neuvědomujete – houbičky na nádobí jsou ideálním místem pro výskyt bakterií. Houbička je vlhká a teplá, pro bakterie ráj. V myčce nádobí tohle řešit nemusíte.

Přináší úsporu elektrické energie

Věděli jste, že na ohřátí vody potřebné pro umytí pro jednu várku nádobí, která by se vešla do myčky, potřebujete 2,6 kWh? Oproti tomu myčka nádobí za jeden cyklus spotřebuje necelou 1kWh. To pro vás znamená příjemnou úsporu elektrické energie, nemyslíte?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odstraní i odolné nečistoty

Kolikrát už jste se trápili s odolnými nečistotami, například na připečené pánvi nebo pekáči? Myčky, které disponují funkcí intenzivního mytí, si s těmito hůře odstranitelnými nečistotami dokážou poradit hravě a vy zůstanete ušetření zoufalého drhnutí a bolavých rukou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---