V čem spočívá interiérový design?

Vzhled interiéru mnohdy hodně prozradí. Pokud navštívíte svého kamaráda nebo rodinu, jako první vás bude zajímat, jak daná osoba žije. Ta vás nejspíš provede po svém bytě nebo rodinném domě. Během této prohlídky si začnete v hlavě tvořit obrázek toho, jak o sebe pečuje.

Interiérový design

Budete se divit, ale bydlení prozradí mnoho. Podle toho, jak se stará o svou domácnost, s největší pravděpodobností pečuje i o sebe. Pokud se vám interiér osoby, kterou jste navštívili, bude líbit, začnete nad tím uvažovat jako o určité inspiraci. Jinými slovy se budete snažit udělat si svůj interiér podle interiéru svého kamaráda nebo rodiny. Jestliže ale bude mít všude nepořádek a ne příliš ladící nábytek s textiliemi, bude vám během chvíle jasné, že dané osobě nezáleží na tom, jak jeho interiér bytu nebo rodinného domu působí na veřejnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

To je také důvod, proč se na inzerát při prodejích nemovitostí používají fotografie s vybavenou domácností. Člověk si dokáže snáz představit, jak by jednotlivé pokoje mohly vypadat. Ačkoliv tady už se bavíme více o homestagingu. Homestaging je proces, při kterém se odborníci snaží vybavit interiér nemovitostí za účelem prodeje. Interiérový design ale slouží pro vlastní bydlení. Interiérový design je tedy proces, kdy se člověk snaží vybavovat interiér tak, aby v něm následně mohl žít. V následujícím odstavci vám tento pojem přiblížíme více.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co je to interiérový design?

V předchozích odstavcích jsme vám krátce představili základní rozdíl mezi homestagingem a interiérovým designem. Homestaging slouží pro komerční účely, zatímco interiérový design naopak pro ty soukromé. Interiérový design řeší uspořádání interiéru, a to jak bytu, tak rodinných domů. Do interiérového designu spadá prakticky vše, co se týče uspořádání. Ať už jde o volbu barev, nábytku, textilií nebo rozmístění. I samotné rozmístění nábytku je důležité. Pokud vyberete nádherný nábytek, ale špatně jej rozmístíte, váš interiér nebude na veřejnost působit dobře.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---