Uložení dítěte do kočárku by mělo být prováděno správně

Kočárek je bezesporu jedním z nejvyužívanějších pomocníků pro všechny maminky i tatínky. Pokud totiž chcete zajít do obchodu nebo na procházku, v obou případech k tomu využijete kočárek. Do kočárku umístíte dítě, které vám následně v poklidu usne.

Uložení miminka do kočárku by mělo být provedeno správně

Mnoho novopečených maminek začne při každém ukládání do kočárku zbytečně stresovat. Nechtějí dítěti ublížit, a tak celý proces jen natahují. Neuvědomují si ale, že těmito kroky ubližují zejména svým dětem. Uložení dítěte do kočárku by mělo být opatrné a zároveň provedené v pár jednoduchých krocích. Následně už vám dítě bude v poklidu odpočívat, a vy se tak můžete věnovat svým věcem. Pochopitelně je důležité na dítě dohlížet.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nejdříve si připravte veškeré potřebné věci. Mezi ně patří polštářek i deka. Bezpečnostní pásy umístěte na stranu, abyste dítě mohli bez větších problémů umístit do kočárku. Dítě se musí cítit pohodlně a také bezpečně.

Nyní přichází na řadu jeden z nejobtížnějších procesů. Tím je umístění dítěte do kočárku. Položte jej do kočárku nejprve na boční stranu. Poté zkontrolujte okolí dítěte, zda jsou bezpečnostní pásy na stranách, a dítěti tak nic nepřekáží. Dítě musí být pohodlně uložené a žádná věc by jej neměla píchat do zad.

Pokud má kočárek bezpečnostní pásy, utáhněte je. Bezpečnostní pásy mají kočárky, ve kterých dítě sedí. Jestliže dítě v kočárku leží, pak bezpečnostní pásy mít s největší pravděpodobností nebude. Umístění do kočárku je v obou případech podobné. Vždy je dobré umístit dítě do kočárku na boční stranu a poté provést další potřebné kroky.

Na závěr použijte deku a pomocí ní dítě přikryjte. Dítě se bude cítit bezpečně, protože v danou chvíli pochopí, že je u své mámy nebo táty. Jestliže si chce hrát, umístěte do kočárku dítěti různá chrastítka nebo jiné vhodné hračky, kterými se nezadusí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na nic nezapomeňte

Kromě správného uložení dítěte do kočárku nezapomeňte také na potřebné věci, bez kterých se při procházení se s kočárkem neobejdete. Vždy je dobré si před cestou udělat seznam věcí, které potřebujete sbalit, abyste se ujistili, že nic nezapomenete, jak uvádí internetový portál Ženy.cz.

Zdroj: Ženy.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---