Udržujte lednici čistou. Jde to i bez agresivní chemie

Dokonale čistá lednice je základem každé hospodyně. Jde o místo, kde skladujeme potraviny. Proto je velmi důležité, abychom v lednici dbali na pořádek a čistotu. Udržovat lednici čistou lze i bez použití agresivní chemie, které se v poslední době stále více lidí vyhýbá. Poradíme vám, jak na to.

Jak často čistit lednici?

Tak schválně – jak často se pouštíte do čištění lednice? Správně by se lednice měla kompletně a důkladně vyčistit dvakrát do roka. Rutinní úklid bychom měli provádět jednou do měsíce. Bohužel ne ve všech domácnostech tohle nepsané pravidlo platí a někde se lednice rozhodně tak často nečistí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Pravidelná údržba lednice

Udržovat lednici čistou neznamená jen otřít všechny poličky a přihrádky. V rámci pravidelného úklidu byste měli lednici kompletně vyprázdnit, vyhodit všechny zkažené nebo prošlé potraviny a vnitřní plochy vhodným způsobem omýt. A tady nastává kámen úrazu, kdy mnoho lidí neví, čím vnitřek lednice vlastně čistit, aniž by museli sáhnout po chemii. Přitom na tom nic složitého není.

Postačí obyčejná octová voda

Udržovat lednici čistou je snazší, než si možná myslíte. Bohatě si totiž při tomto úkolu vystačíte s octovou vodou. Do vlažné vody nalijte trochu octa, vezměte čistý hadřík nebo houbičku a vyčistěte vnitřní prostory lednice. Možná se zaleknete typického octového zápachu, rozhodně se ale není čeho bát, protože během chvíle vyčpí. Ocet vám tak v lednici vonět nebude, odměnou vám ale zůstane čistý prostor, do kterého se nebudete bát uložit potraviny.

Pomoci může i jedlá soda

Lednici můžete snadno, rychle a levně vyčistit také s pomocí jedlé sody. Postup je obdobný jako u výše zmíněného octa – akorát s tím rozdílem, že smícháte vodu s jedlou sodou tak, aby vám vznikla pasta, a tou následně potřete vnitřní prostory lednice. Poté už jen stačí vzít čistý vlhký hadřík a vyčištěné povrchy setřít.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Co udělat pro voňavou lednici?

Lednice by měla být nejen čistá, ale rozhodně by se z ní také neměl linout nepříjemný zápach. Stát se to může, protože v lednici skladujeme celou řadu potravin, přičemž některé mohou být více či méně aromatické. Zde pomohou obyčejné babské rady jako například mletá káva, nakrájený citrón v misce s vodou nebo rozpůlené jablko. Proti zápachu v lednici můžete bojovat i plátkem chleba nebo sklenicí s octem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---