back to top

Roztomilá a nenáročná vodní rostlina aneb 3 důvody, proč si pořídit řasokouli

Jste ten typ pěstitele, před kterým se každá rostlina ve vaší přítomnosti třese strachy, protože dokážete zahubit i kaktus, ale zároveň byste si chtěli doma něco pěstovat? V tom případě máme pro vás skvělou zprávu! Pořiďte si řasokouli! Jedná se totiž o jednu z nejméně náročných rostlin na světě.

1) Je těžké ji zahubit

Řasokoule toho snese skutečně hodně. Stačí jen, aby měla slabé světlo a byla ponořena ve vodě o teplotě mezi 1 až 25 °C. Voda by se měla měnit jen jednou za dva týdny. Jinak řasokoule nepotřebuje žádnou speciální péči. Při výměně vody řasokouli můžete na pár minut promnout v ruce, abyste ji zbavili nečistot. Není to sice podmínka, ale uvidíte, že taková masáž i na vás bude působit antistresově.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Jedná se o zajímavou dekoraci

Každá návštěva řasokouli bude obdivovat a hned se všichni budou ptát, odkud jste si ji pořídili. Vypadá totiž neuvěřitelně zajímavě. Můžete jí pořídit menší akvárium a do něj dát kamínky, jiné vodní rostliny, kořeny nebo jiné dekorace, které jsou určené do vody. Dát ji můžete také do akvária k rybičkám. Každopádně se předtím ujistěte, že v něm nechováte nějaké druhy dravých rybiček, které by mohly řasokouli okusovat, a tím ji zahubit.

3) Jsou levné

Samotnou řasokouli seženete i do 50 Kč. Levnější z nich sice bývají menší, protože jsou mladé, ale na druhou stranu na nich můžete hezky pozorovat jejich růst. Ten se pohybuje mezi 0,5 až 1 cm za rok. Dražší řasokoule nemusí být v dobré kondici a mohou mít nahnědlou nebo zažloutlou barvu, což může značit probíhající infekci. Proto je doporučujeme kupovat jen z obchodů, které se na jejich pěstování výhradně zaměřují. Kromě vody a rozptýleného světla dále nepotřebují žádnou výživu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Řasokoule v zajímavé nádobě se bude skvěle vyjímat na poličkách, ale může vám dělat radost a společnost také v kanceláři. Tato rostlinka toho vydrží skutečně hodně, takže se rozhodně nemusíte bát jejího pořízení.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---