Romantické, ale nepraktické. Jaká úskalí v sobě skrývá bydlení v podkroví?

Spousta světla, krásný výhled, přiznané dřevěné trámy, žádný dupot od sousedů shora, příjemné usínání při zvuku bubnování deště do oken. To jsou hlavní důvody, proč si lidé podkrovní byty ihned zamilují. Jenže vystřízlivění přijde už v době jeho zařizování. V tomto článku se podíváme na hlavní nevýhody bydlení přímo pod střechou a jak je řešit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šikminy

Zkosené linie působí v prostoru sice útulným dojmem, avšak zároveň často znemožňují do něj umístit běžně dostupný nábytek. Nedostatek úložných prostorů vyřešíte zhotovením nábytku na míru. Ten sice bývá většinou dražší, nicméně se investice do něj z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. Vzhledem k tomu, že se jedná často o původní půdní prostory, musíte počítat se zrušením nebo naopak přidáním příček, díky kterým byt vhodně rozdělíte. Při jeho zařizování se dále vyplatí spolupracovat s bytovými designéry a architekty, kteří vám v tomto ohledu nabídnou cenné rady a zkušenosti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Horko i zima

Jak píší novinky.cz, před samotným pořízením podkrovního bytu se zajímejte o stav střechy (zateplení a nepropustnost), podlahy a oken. Pokud nebude jejich stav adekvátní, počítejte s tím, že zatímco v letních měsících můžete mít během chvilky z podkrovního bytu saunu, v zimních se z něj stane naopak mrazák. Jak píše tyden.cz, proti horku můžete bojovat vhodným stíněním, jako jsou například exteriérové screenové rolety nebo interiérové rolety plissé. Ty vám také pomohou i v zimě, kdy teploty klesají bod bod mrazu. Samozřejmě můžete do prostoru zvolit také větráky nebo klimatizaci.

Jste ochotni podstoupit některá ze zmíněných rizik a vydat se cestou pořízení podkrovního bytu, nebo se spíše vydáte cestou tradiční a zvolíte klasický byt bez šikmin?

Použité zdroje

https://www.tyden.cz/rubriky/relax/jak-vyresit-uskali-podkrovniho-bydleni-vyzrajte-na-vedro-i-nedostatek-svetla_558128.html

https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-tipy-a-trendy-podkrovni-byt-nabizi-nevsedni-prostor-s-jedinecnou-atmosferou-260574

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---