Pusťte mramor do interiéru

Mramor je považován za symbol luxusu a nadčasové elegance. V tomto článku vám dáme několik důkazů o tom, že si nákup doplňků a dekorací s tímto dekorem můžete dovolit i vy, aniž by vás to zruinovalo. Věřte, že tento odkaz antiky není v naší moderní době jen pro boháče a v interiéru si jej zamilujete.

Od starověku do současnosti

Již od dob starověku byla krása vyjadřována mramorem. Stal se inspirací pro architekturu a umění. Historický a kulturní význam tohoto přírodního kamene se nevyrovná žádnému materiálu na světě, jak uvádí web Mujdum.cz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Již několik let jsme svědky velkého návratu mramoru. Kromě jeho textury, která vytváří jedinečné efekty, se nám navíc nabízí také široká škála typů a barev. Jedná se o dekor, který jen tak neomrzí. Nemůžeme se proto divit, že čelí tak velké oblibě.

Pravý kámen je finančně nákladný a vyžaduje pravidelnou speciální údržbu. Díky nynější nabídce na trhu máme však na výběr mnoho cenově dostupných a vkusných napodobenin mramoru.


Všestranný potenciál mramoru

Většina z nás si mramor vybaví nejčastěji jako dekor koupelen. A není to náhoda. Odjakživa se mramor používal pro koupelnové návrhy, zejména kvůli svým výborným izolačním vlastnostem. Jestliže vám jde o jedinečný vzhled, nemusíte hned zahájit rekonstrukci a objednat si dokonalou vanu nebo umyvadlo z pravého kamene. Pořiďte si dávkovače mýdla, závěs a ručníky ve stylu této studené krásy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Unikátní žilnatou kresbu můžete využít ale i jinde v interiéru. Pokud se rozhodnete pro oživení prázdné bílé stěny v minimalistickém interiéru, místnosti dodá jiný rozměr a vzhled. Pracovní deska kuchyňské linky s charakteristickou texturou vypadá také skvěle.

Konkrétní tipy na využití mramoru a odpovědi na nejčastější otázky najdete například na Snadno kombinovatelný a nepřeplácaný vzor prosvětlí pokoje a dodá vašemu interiéru styl spojený s elegancí.

Zdroj: Mujdum.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---