Proč ženy milují muže, kteří se dopouští domácího násilí?

Mnoho lidí nechápe, proč ženy zůstávají ve vztahu s někým, kdo je po fyzické stránce týrá. Jinými slovy se muž dopouští na ženě násilí. Pokud máte ve svém okolí ženu, kterou doma muž neustále bije, pak je potřeba tento problém začít včas řešit. Domácí násilí rozhodně není v pořádku a je to něco, co se neobejde bez okamžitého řešení. Proč to dané ženy nevidí a i nadále zůstávají ve vztahu?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ve vztahu s násilníkem? To je přece blbost. Nebo ne?

Lidé si často říkají, proč jsou ženy ve vztahu s osobou, která jim ubližuje. Přece z logického hlediska taková žena musí vidět, že se nejedná o normální vztah. V momentě, kdy žena řekne něco, co se muži nelíbí, okamžitě dostane facku nebo pěst. Normální člověk kroutí hlavou, proč je i nadále žena s takovým mužem ve vztahu. Rozum musí člověku vysílat signály, že je nejvyšší čas od takového muže odejít. Jenže opak je pravdou, protože rozum zde spíše nefunguje. Co to znamená? Že týrané ženy pokračují s násilníky ve vztahu. Víte, proč tomu tak je?

Budete se divit, ale prvním důvodem je hormon oxytocin. Ten se uvolňuje po každé, co se nás druhá strana dotkne. Máme na mysli doteky v podobě mazlení, pohlavního styku nebo pohlazení. Občas ale může dojít i k tomu, že se hormon uvolňuje i po násilnějších dotecích. Oběť se tak blíže připoutává na násilníka. Nemá problém násilníka skrývat, či jej dokonce chránit, a to i před jinými muži, kteří se ženy chtějí zastat a napadnout samotného násilníka. Ženy ale zůstávají s násilníky i z jiných důvodů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Stále věří v něco, co nelze změnit!

Každý násilník je i dobrý manipulátor. Říká své ženě, že už to nikdy neudělá. Tyto věty ale dokáže říct jen ve chvíli, kdy je jim spolu dobře. V momentě, kdy dojde k další hádce, stává se z násilníka opět agresivní člověk, jenž nemá problém uhodit ženu. Násilník se nikdy nezmění. Rozhodně v to nedoufejte a začněte to měnit. Důvodů je pochopitelně více. Výše uvedené dva důvody jsou ovšem podle internetového portálu Novinky.cz těmi nejčastějšími, které vedou k tomu, že žena i nadále zůstává s násilníkem.

Zdroj: Novinky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---