Praktické tipy, díky kterým budete mít v šatníku vždy pořádek

Mít šatník plný krásných věcí je snem snad každé ženy. Udržovat v něm pořádek už bohužel není naší nejsilnější stránkou. Přiznejte se – máte v šatníku dokonale uklizeno? Nebo i ve vaší šatní skříni panuje chaos a nepořádek? Přinášíme vám praktické tipy, jak nepořádku v šatníku udělat přítrž jednou provždy.

Přidejte si police navíc

Máte pocit, že vaše šatní skříň nemá tolik poliček, kolik byste potřebovali? Nebo jsou jednotlivé poličky příliš hluboké a vy v nich jednoduše ztrácíte přehled? Využijte prostor šatní skříně na maximum a rozšiřte si úložný prostor s pomocí přídavných košíků. Ty lze jednoduše zavěsit přímo na police a rázem získáte další místo k dobru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Do těchto přídavných polic můžete ukládat drobnější věci jako například šátky, pásky a podobně. Oceníte je zejména v případě hlubokých polic, kde máte věci naštosované na sobě a nemáte přehled o tom, co se ukrývá vzadu za komínky s oblečením.

Získejte přehled díky organizérům

Pokud jde o spodní prádlo jako ponožky, kalhotky nebo podprsenky, často řešíme, jak je skladovat. Mnohdy se naopak stává, že v těchto drobných předmětech máme zmatek a pořádně ani nevíme, kde co je.

S tím mohou pomoci šikovné organizéry, které jsou speciálně navržené pro skladování menších věcí. Mohou být látkové i plastové (tvořivé duše si mohou organizéry vyrobit doma), stačí je pak uložit do šuplíků nebo položit na dno skříně a už se vám nestane, že budete mít ve spodním prádle nepořádek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šikovné věšáky nejen na kabelky

Patříte-li k ženám, kterým jen jedna kabelka nestačí, možná si zoufáte z toho, jak nepřehledně je máte uložené. Kabelky navíc mohou při nevhodném způsobu skladování zabrat příliš mnoho místa, které by se přitom dalo využít úplně jinak.

K tomuto účelu slouží šikovné háčky, které vám mohou prostor ušetřit. Mají různá provedení, jedno ale mají společné, zvládnete s nimi kabelky nebo třeba tašky a podobně uložit přehledně a ušetřit spoustu místa v šatní skříni.

Látkové boxy na boty i oblečení

Řešíte-li nedostatek prostoru ve skříni, můžete si místo navíc zajistit se závěsnými látkovými boxy. Ty lze využít nejen na oblečení, ale třeba i na boty.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---