back to top

Pracujete z domova? S těmito tipy si svůj home office zpříjemníte

Mít výsadu pracovat z domova se může mnohým jevit jako výhra v loterii. Ano, home office sice přináší určité výhody, vyžaduje ale i řád a disciplínu. Pokud pracujete z domu, jistě se i při práci chcete cítit příjemně. Proto vám dáme pár tipů, jak toho dosáhnout.

Výrazné zrakové podněty

Kdekdo by řekl, že při práci z domu je naprosto zbytečné řešit útulnost „domácí kanceláře“ nebo vliv prostředí na práci. Odborníci ale mají jasno v tom, že i při home office potřebujeme výrazné zrakové podněty k tomu, abychom dosahovali dobrých pracovních výkonů. Někomu mohou pomoci výrazné barvy, například na výmalbě. Jiného zase k vyšší efektivitě nakopne pěkný obraz či zajímavý plakát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zeleň nesmí chybět

Nemusíte být zrovna zapálený zahrádkář, abyste věděli, že rostliny na nás mají pozitivní vliv. Náš mozek potřebuje při práci příval čerstvého vzduchu – někdy pomůže otevřené okno, jindy zase živá rostlina v dosahu pracovního místa. Nechceme, aby to u vás v domácí pracovně vypadalo jako v botanické zahradě, ale uznejte – jedna nebo dvě živé rostliny prostředí jedině prospějí.

Úklid a pořádek

I když pracujete z domu, rozhodně nemusíte mít ve své kanceláři nepořádek. Pokud byste docházeli někam do práce, určitě by vám nadřízený chaos a zmatek na pracovišti netoleroval. Hrozně totiž rozptyluje od práce – a to je to poslední, co potřebujete, pokud chcete podávat skvělé pracovní výkony. Proto dbejte na to, aby byl na vašem „domácím pracovišti“ pořádek. Pravidelně si uklízejte na pracovním stole.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nástěnka s úkoly

Kdo by se chtěl stresovat pohledem na nástěnku plnou termínů, úkolů a povinností? Jenže věřte, že taková nástěnka v home office nemá člověka stresovat, ale dodávat mu určitý řád a přehled o tom, co všechno musí stihnout a kdy. Na nástěnce přitom nemusí být jen věci týkající se práce – klidně si tam připněte nějaký motivační citát či fotku rodiny.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---