Pořiďte si řasokoule! Jak o ně správně pečovat?

Řasokoule nejsou žádnou novinkou, ale přesto mnoho lidí neví, co jsou vlastně zač. Jedná se o malé zelené rostlinky, nejčastěji ve formě koule, které jsou tvořeny tisíci řasovými vlákny. Pěstují se ve vodě v akváriu, ať už samostatně nebo společně s rybami. Jsou nenáročné a potěší každého milovníka živých rostlin.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rostlinka jako dekorace i mazlíček

Pokud chcete ozvláštnit interiér, pořiďte si malé kulaté akvárium a místo klasických rybiček do něj ubytujte řasokoule. Celá jejich údržba spočívá v pravidelném vyměňování vody za čerstvou jednou za 1 až 2 týdny. Jsou nenáročné a přežijí i extrémní podmínky. Nejenže řasokoule přináší kus přírody až k vám domů, vypadají skvěle na poličce vedle knih, ale můžete je směle prohlásit za své domácí mazlíčky a mazlit se s nimi. Mazlení je pro ně zdravé, jelikož doma nemají přirozený pohyb jako v přírodě, a tak je vhodné je občas lehce pomačkat.

Vyberte správné místo

Řasokoule umístěte spíše do polostínu, vyhněte se přímému slunečnímu záření v blízkosti oken. Jako nádobu lze použít cokoliv. Můžete si pořídit speciální kulaté akvárium nebo dózu, ale kreativci mohou využít například umyté sklenice od vyhořelých svíček, fantazii se meze nekladou! V šikovné nádobě je pomocí provázku můžete umístit i do vzduchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Udržujte je zdravé

I když jsou řasokoule opravdu nenáročnými rostlinkami, jako všechny živé organismy mohou být také nemocné. Jejich zežloutnutí způsobuje příliš silné světlo, dejte je proto spíše do temna a chladu. To stejné platí, pokud se na řasokoulích vyskytnou černé skvrnky. Jejich léčba může trvat i roky, takže buďte trpěliví. Pokud jsou řasokoule nahnilé, již jim nelze pomoci a jsou mrtvé. Pro jejich zdraví stačí měnit vodu, nevystavovat silnému světlu a občas je trochu proždímat v umyvadle s vodou, jak uvádí web magazinplus.cz.

Zdroje: magazinplus.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---