Pokojové rostliny jako skvělý osvěžovač vzduchu. Které kytky začít doma pěstovat?

Pokojové rostliny u nás doma už dávno neplní jen dekorativní funkci. Stále více z nás totiž přichází i na další skvělé vlastnosti, které nám některé druhy pokojovek dokážou nabídnout. Věděli jste, že existují takové, které doma zastanou roli osvěžovače vzduchu?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Omamná vůně levandule

Jen málokomu nevoní levandule. Je populární nejen v kosmetice nebo při výrobě parfémů, ale jakmile ji začnete pěstovat u vás doma, okamžitě si ji zamilujete. Její vůně se totiž bude linout celou domácností. Věděli jste, že vůně levandule pomáhá lépe zvládat stres, zlepšuje kvalitu spánku, odpuzuje hmyz a k tomu všemu ještě dokáže zabránit nespavosti?

Citrusový odér plumérie

Pokud tíhnete ke svěžím citrusovým vůním, musíme vám doporučit rostlinu původem z prosluněné Havaje. Jde o plumérii, která je známá svou příjemnou citrusovou vůní. Kromě toho díky svým nádherně barevným květům vypadá božsky a stane se ozdobou domácnosti. Dařit se jí bude na slunečném místě, miluje vlhkou půdu a v zimě si hoví na chladnějším stanovišti.

Příjemné aroma jasmínu

Jasmín se pro svou vůni hojně používá v kosmetickém průmyslu. Kromě toho nachází uplatnění i v parfémech nebo aromaterapii. Pokud hledáte přírodní osvěžovač vzduchu, rozhodně si domů pořiďte krásně voňavý jasmín. Vůně jasmínu má pozitivní vliv na nervovou soustavu, pomáhá proti úzkostem i napětí, skvěle funguje i proti špatné náladě.

Zdroj obrázku :https://www.istockphoto.com/

Svěží vůně pelargonie

Pelargonie je intenzivně vonící rostlina, která se může pochlubit svěžím aroma. Někomu vůně pelargonie připomíná citrusy, mátu nebo vůni růží či borovice. Věděli jste, že pelargonie podporuje funkce dýchacího systému? Kromě toho je také skvělá proti hmyzu, který její odér nemusí. Pelargonii umístěte na slunném místě, příliš ji nezalévejte a jednou do týdne ji přihnojte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---