Pastelové barvy dávno nepatří jen do dětských pokojů. Jak je uplatníte kdekoli v interiéru?

Pustit si pastelové barvy do bytu je totéž, jako by se u vás zabydlelo léto na celý rok.
a používat barvy v interiéru. Toto jsou triky přímo od designérů.


Nejlepší kombinace


Pokud je barva, u které pastelové odstíny skutečně vyniknou, tak je to bílá. Bez pochyb. Pastelové barvy pro svou „sladkost“ dlouho zůstávaly zavřené pouze v dětských pokojích. Vzhledem k oživující povaze těchto barev by však byla nesmírná škoda nevyužít jejich sílu i ve zbytku interiéru. Nezapomínejte, že bílá bude s pastely ještě svěžejší a prostor velmi „fresh“. Pokud však pastelové odstíny o pár tónů ztlumíte, přidáte béžové a hnědé odstíny, vytvoříte vskutku klidné místo.

Pastely milují dřevo


O tom, že dřevo má hřejivou moc přeměnit interiér na vlídné místo, snad už není třeba ani psát. Stará známá věc. Když je ho však příliš, může přivodit dojem nudy. V takovém případě se ke slovu hlásí barvy. V případě těch pastelových opravdu stačí málo, aby prostor získal šmrnc. Zvolte si jeden odstín a najděte detaily, na kterých jej použijete. Nejjednodušším a zároveň nejrychlejším způsobem jsou barevné textilie a jídelní servis – obě totiž můžete měnit podle nálady.

Netřeba jich mnoho


Správně nakombinované pastelové barvy dodají prostoru uvolněnou atmosféru, a to i bez toho, aniž byste museli stěny malovat růžově či žlutě. Moderní bílé interiéry jsou jako stvořené pro hru s pastely. Barevné kuchyňské spotřebiče, doplňky, lampy či jídelní židle budou tím správným akcentem.

S barevnými stěnami


Světle růžové odstíny v kombinaci s krémovou a doplněné o zlaté detaily vytvářejí nenásilně působící elegantní koncept s jemně femininním nádechem. Ideální pro pokoje orientované na severovýchod. Stejně elegantně a čistě se bude jevit i spojení tlumených pastelových odstínů s univerzální šedou. Takový prostor s klidnou aurou je přímo stvořen k obnovení energie a duševních sil. Dopřejte si jej nejen v ložnici.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---