Organizace nářadí v dílně. Udržujte si přehled a pořádek

Mít svoji vlastní dílnu je pro mnoho mužů splněný sen. Dílna pro ně často představuje prostor, kam se schovávají, kde kutí a kde tráví mnoho volného času. Zatímco pro muže je dílna hotový ráj, pro ženy vidina chaosu a hrozného nepořádku. Dáme vám proto praktické tipy, jak v dílně udržovat pořádek a přehled.

Používejte praktické pegboardy

Abyste měli přehled o tom, co kde máte, nezapomeňte si do své dílny pořídit pegboardy. Že nevíte, co to je? Jde o dřevěnou desku s malými otvory. Desky se připevňují na zeď a lze je využít pro zachycení různých háků nebo třeba krabiček na nářadí a podobně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pořiďte si šikovné boxy

V dílně se to hemží nejen nářadím, ale také různými drobnostmi, jako jsou různé hřebíčky, matice a podobně. Na tyto drobné věci, bez kterých se neobejdete, používejte speciální boxy mající několik přihrádek o různých velikostech. Podle webu GeneralTools je to ideální způsob, jak skladovat drobné předměty a mít v nich přehled.

Buďte kreativní a vyrobte si držáky na nářadí

Dejte na radu webu e-architect a využijte svoji kreativitu k výrobě šikovných držáků na nářadí. Poslouží vám třeba papírové trubky (takové, na kterých si domů přivezete nový koberec), ty nařežte na menší kusy a šroubkem připevněte k desce. Organizace nářadí pak bude daleko přehlednější. Využít můžete i PET lahve nebo nádoby od pracích prostředků a podobně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vždy po sobě ukliďte

Zatímco v domácnosti je pro mnoho mužů úklid sprosté slovo, jakmile jde o dílnu, už se této činnosti až tolik nebrání. A je to dobře. Pokud chcete mít ve své dílně určitý řád, pak po sobě uklízejte pokaždé, když zde něco dokončíte. Web PopularWoodWorking radí uklízet po sobě nejen vzniklý nepořádek (ať už půjde třeba o hobliny ze dřeva), ale vracet na místo i použité nástroje.

Zdroj: popularwoodworking.com, generaltools.com, e-architect.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---