Nezapomínejte v zimě na opeřence. Přinášíme vám 3 nápady na jednoduchá krmítka pro ptáky

Zima se podle meteorologů bude co nevidět opět hlásit o slovo. Z toho důvodu bychom měli myslet na ptáky, kteří u nás přes toto roční období zůstávají. Mohou mít totiž problém najít ve sněhu dostatek potravy. Ulehčit byste jim to mohli nasypáním zrníček do krmítka. Že žádné nemáte? Žádný problém! Dáme vám 3 tipy, jak si takové krmítko doma vyrobit.

1) Samodoplňovací krmítko z PET lahve

Skvělé na něm je, že využijete PET lahev, a navíc nebudete muset zrníčka často doplňovat. Prořízněte v dolní části lahve 2 otvory naproti sobě s menším sklonem tak, aby se do nich skrz vešla vařečka. Otvor níže by měl být větší, aby se zrní automaticky sypalo do prohlubně vařečky. Prostrčte dírami dřevěnou vařečku a láhev zavěste na větev stromu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Krmítko ze zavařovačky

Jedná se o nejjednodušší krmítko vůbec. Máte doma větší zavařovací sklenici? V tom případě máte téměř hotovo. Položte ji vodorovně a zespodu k ní přivažte nebo přilepte vařečku, která bude končit před otevřenou částí zavařovačky. Bude tak plnit funkci bidýlka. Celou zavařovačku následně dobře přivažte k větvi.

3) Krmítko z kokosového ořechu

Menší zajímavé krmítko můžete vyrobit i ze skořápky kokosového ořechu. Po zbavení se dužiny ji rozřízněte vejpůl a vyvrtejte dospodu dírku. Tou provlečte jutový provázek a udělejte na něm dostatečně velký uzel, aby se dírkou zpět neprotáhnul. Druhý konec provázku zavěste na větev. Do půlky ořechu nasypte ptákům různé laskominy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

A co do krmítka patří? Rozhodně různá semínka, obilniny, lůj, nesířené a neproslazené sušené ovoce, kousky čerstvých jablek apod. Pokud chcete ptáčkům dopřát i nějaké bílkoviny, kupte jim ve zverimexu sušené moučné červy. Pak stačí jen čekat, kdo vaše krmítko navštíví.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---