Neradi žehlíte? Poradíme vám, jak narovnat oblečení i bez žehličky

Žehlení oděvů může být časově náročný a únavný úkol. Obzvlášť v případě, že stojíte před opravdu velkou hromadu prádla. Naštěstí existuje několik alternativ k žehlení, které vám mohou pomoci dosáhnout hladkého oblečení, aniž byste museli používat žehličku.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Pověste oblečení správně

Jedním z hlavních důvodů, proč se oblečení pomačká, je, že není správně zavěšeno. Ujistěte se, že váš věšák s oblečením není přeplněný, jinak by mohlo docházet k namačkání oblečení na sebe, což by mohlo zabránit tomu, aby uschnulo rovně. Nepoužívejte drátěná ramínka, protože mohou zanechat na oblečení záhyby. Místo toho použijte ramínko ze dřeva nebo plastu, jak radí web Prozeny.cz.

Použijte speciální sprej

Spreje pro hladké oblečení představují rychlý a snadný způsob, jak z oblečení odstranit záhyby bez žehlení. Jeho použití je prosté, jednoduše nastříkejte oděv roztokem a poté látku natáhněte a vyhlaďte. Tyto spreje jsou zvláště účinné na bavlněné a lněné tkaniny.

Pořiďte si napařovací žehličku

Napařovací žehlička je výbornou alternativou k žehlení. Funguje pomocí horké páry k odstranění záhybů z vašeho oblečení. Použití je jednoduché – zavěste oděv na ramínko, naplňte žehličku vodou a zapněte ji. Držte ji několik centimetrů od oděvu a pohybujte s ní nahoru a dolů, dokud záhyby nezmizí. Napařovací žehlička je zvláště účinná na jemné tkaniny, jako je hedvábí a len.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Investujte do sušičky

Použití sušičky je také účinnou metodou pro odstranění záhybů z oblečení. Chcete-li použít sušičku, začněte tím, že se ujistíte, že je vaše oblečení mírně vlhké. Pokud je vaše oblečení již suché, můžete jej postříkat vodou, abyste dodali vlhkost. Poté vložte oblečení do sušičky a přidejte čistou vlhkou žínku nebo ručník. Vlhký hadřík vytvoří páru, která pomůže odstranit záhyby z vašeho oblečení. Spusťte sušičku na nízkou teplotu po dobu 10 až 15 minut.

Mějte na paměti, že tato metoda funguje nejlépe pro bavlnu a jiné pevné látky. Důležité je také vyhnout se přesušení oblečení, protože to může způsobit tvorbu nových záhybů. Celkově může být použití sušičky pohodlnou a účinnou alternativou k žehlení, zejména u věcí, jako jsou trička, džíny a jiné oblečení pro volný čas. Nemusí se však hodit pro všechny látky a je důležité dávat pozor, abyste oblečení v sušičce nepoškodili.

Zdroj: Prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kohoutová
V redakci iBydlení.cz zodpovídám za výběr témat, kvalitu jejich zpracování a jejich publikaci na web. Zastupuji rovněž roli jazykové a stylistické korektorky.

Nejnovější články

--- Další články autora ---