Nemůžete se zbavit zápachu zvratků z koberce? Poradíme vám, jak na to

Je úplně jedno, jestli jste doma pořádali večírek, během kterého některý z vašich přátel nestihl doběhnout na toaletu poté, co se mu po požití alkoholu zahoupal žaludek, nebo jestli za touhle nevábně vonící nehodou stojí vaše děti. V každém případě stojíte před kobercem, který nepříjemně páchne po zvratcích, a vy nevíte, jak se toho typického odéru zbavit.

Prací prášek a práce kartáče

Vezměte prášek na praní a s pomocí kartáče jej zapracujte do míst, kde se stala nehoda. Kdo se o koberec bojí, může prací prostředek naředit s trochou vody, případně lze použít i peroxid vodíku – jen za předpokladu, že jde o bílý koberec, na barevném či vzorovaném na peroxid rovnou zapomeňte.

Nelekejte se, zpočátku budete mít pocit, že je zápach silnější. Je to dáno tím, že koberec namočíte, a co je mokré, to uvolňuje pach k povrchu. S pomocí kartáče vodu pořádně napěňte a poté ji odsajte suchým hadříkem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ocet opět nezklame

Už několikrát jsme se mohli přesvědčit o tom, že využití octa v domácnosti sahá mnohem dále než jen do kuchyně. Spolehnout se na něho můžete i tehdy, kdy máte zapáchající koberec od zvratků. Dané místo postříkejte octem zředěným s trochou teplé vody – nejlépe uděláte, když směs vody a octa nalijete do lahvičky s rozstřikovačem, roztok se vám bude lépe aplikovat.

Nechte chvíli působit a poté opláchněte čistou vodou. Nyní opět přichází na řadu sušení. Je to sice zdlouhavější, ale fungovat to bude určitě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jedlá soda v akci

Mít doma jedlou sodu se zkrátka vyplatí. Obdobně jako výše zmíněný ocet totiž v domácnosti zastane mnoho práce. Na koberec od zvratků nasypte jedlou sodu, nechte ji zaschnout ideálně několik hodin a poté ji vysajte. Účinek zvýšíte, pokud jedlou sodu po nasypání na koberec s pomocí kartáče zapracujete do vláken.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---