Určitě to znáte a velmi dobře. Jak na to, abyste po každém jídle nemuseli plastové nádoby házet rovnou do koše a ušetřili jste si hodiny rozčilování? Naše triky vám pomohou, aby byly nádoby opět jako nové!
Menší či větší plastové dózy jsou v mnoha domácnostech vítaným pomocníkem. Je možné v nich uchovat i ohřát hotová jídla či v nich připravit oběd do práce a svačinu dětem do školy. Plastové dózy však mají dvě velké nevýhody, píše portál Blesk. Lehce se obarví a velmi rychle pohlcují pachy jídla. Pokud i ve vaší domácnosti se bez plastových dóz a krabiček neobejdete, nabízíme pár tipů na to, jak si poradit s jejich čištěním a odstraňováním zápachu.

Octová lázeň
Pokud lze nádobu vložit do myčky, zkuste ji nejprve opláchnout tam. Pokud by mastnota nešla dolů nebo sklenice není vhodná do myčky, můžete vsadit na obyčejný ocet. Nádobu otřete od zbytků papírovou utěrkou. Naplňte ji octem tak, aby se dostal až k mastné špíně. Nádobu uzavřete, píše web Pikant.cz. Nechte ji stát alespoň půl hodiny a poté ji vypláchněte prostředkem na mytí nádobí.
Pasta z jedlé sody
Jedlou sodu můžete zvolit také z přírodních pomocníků. Měly by stačit dvě polévkové lžíce jedlé sody a půl šálku teplé vody, ale záleží na velikosti nádoby. Vše smíchejte do konzistence pasty. Pokud se vám zdá příliš tuhá, přidejte více vody. Pastou potřete nádobu, uzavřete ji a nechte směs působit přes noc. Ráno sklenici vypláchněte horkou vodou a nechte ji trochu oschnout, jak uvádí portál InStory. Poté ji trochu otřete kuchyňskou utěrkou.

Trik s prostředkem na mytí nádobí
Do nádoby kápněte trochu prostředku na mytí nádobí a přidejte teplou vodu. Přidejte několik natrhaných kousků papírové utěrky. Nádobu přiklopte víčkem a asi minutu s ní třeste. Nádobu vypláchněte.
Zdroje: Pikant.cz, Blesk, InStory