Některé věci do koupelny nepatří. Odborníci vědí, které to jsou 

Koupelna je hojně navštěvovaným i využívaným místem v domě. Není divu, že i zde se nám po čase hromadí věci. Jsou ale některé, které by v koupelně rozhodně být neměly, i když to může být překvapivé. Mnoho z nás je totiž právě v koupelně uložené má.

Koupelna by neměla oplývat úložným prostorem

Mnoho lidí si přeje mít větší koupelnu, často ale z nesprávného důvodu. Problémem není nedostatek místa v této místnosti, ale skutečnost, že zde máme uložené věci, které do ní nepatří. Jednou z těchto věcí jsou rozhodně ručníky. Často je máme v koupelně z toho důvodu, že je to praktické. Rozhodně to ale není bezpečné a zdraví prospěšné.

Vlhkost, která je pro koupelnu typická, právě uloženým ručníkům velice škodí. V jejich vláknech podporuje tvorbu plísní a hromadění bakterií, ručníky v koupelně začnou po čase nejen zapáchat, ale také se mnohem rychleji opotřebují. Dalšími předměty, kterým vlhkost rozhodně neprospívá, jsou šperky. Podle webu TheSpruce. com vlhkost podporuje vznik rezu a změnu barvy našich doplňků.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Mějte po ruce jen produkty, které opravdu používáte

Často se také uchylujeme k tomu, že máme koupelnu plnou přípravků, které vlastně ale denně nevyužíváme. Může se jednat o make-up, náhradní řasenky nebo šampony do zásoby. Tyhle věci by rozhodně v koupelně být neměly. Právě make-up by měl být umístěn na suchém a stinném místě, jinak se výrazným způsobem poškozuje a přestává sloužit ke svému účelu.

V koupelně by své místo neměly mít ani elektrické spotřebiče. Ať už se jedná o zvlhčovače vzduchu, přímotopy nebo vysavače, nic z toho zde nemá co dělat. Právě jim vlhkost extrémně škodí a mnohem snadněji tak může dojít k jejich zkratu. Vlhkost ale není kamarádem ani pro naše léky, přesto právě v koupelně často lékárničku máme uloženou. Téměř v každém návodu, který u léků najdeme, je informace o jejich správném skladování. Většinou zde výrobci upozorňují na to, že bychom léky měli mít na suchém a stinném místě s konstantní teplotou.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Dlouhou chvíli zahánějte jiným způsobem

Pokud máme s koupelnou spojenou i toaletu, velmi často se uchylujeme k tomu, že zde máme umístěné časopisy nebo knihy. To je ale velká chyba, protože ani těm vlhkost neprospívá. Stránky knihy se nám mohou nejen slepit, vlhkost také výrazným způsobem podporuje vznik plísně.

https://www.thespruce.com/items-you-should-not-store-in-a-bathroom-7106484

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---