Několik přesvědčujících důvodů, proč zvolit modrý interiér

O modré barvě se ví, že je elegantní a krásně se na ni dívá. Není tedy důvod, proč si ji nepořídit i do interiéru svého bytu nebo rodinného domu. My vám dokonce přinášíme důvody, proč si ji naopak do svého interiéru přimíchat. Uvidíte, že se během chvíle váš interiér rozzáří. Zvlášť ve chvíli, kdy zvolíte správný odstín modré barvy. Modrá barva mimo jiné přináší i pocit štěstí.

Proč mít v interiéru modrou barvu?

Jak již bylo uvedeno v předchozím odstavci, na modrou barvu se krásně kouká, což je podle několika studií uklidňující. Modrá barva tedy uklidňuje. Kromě toho přináší pocit štěstí. Věděli jste, že se modrá barva používá i do pracoven? Nenapadá vás žádný důvod, proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá, modrá barva v neposlední řadě podporuje soustředění. Člověku se tak následně lépe pracuje.

Ačkoliv to tak nemusí vypadat, patří modrá barva mezi klasické barvy. Její elegantní vzhled tak působí luxusním dojmem. Patří na stejnou vlnu jako například jemně žlutá nebo bílá barva, budeme-li se bavit o interiéru. Nemusíte zapojit modrou barvu do všech svých místností. Stačí ji využít jen v jedné. Tou může být například obývací pokoj. V kombinaci se šedou barvou může působit o to elegantnějším dojmem. Šedou barvu zapojte jen v minimálním množství. Uvidíte, jak to celkový prostor okouzlí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Modrá barva je přátelskou barvou

Modrou barvu využívá hodně sportovních klubů a týmů. Je to dáno tím, že se modrá barva zároveň považuje za přátelskou barvu. Jak jsme již uvedli, jde o uklidňující barvu. Podle studií je tedy dokázáno, že máte-li v interiéru modrou barvu, budete řešit různé konflikty s větším odstupem a v menším křiku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Posledním důvodem je vhodná kombinace s několika barvami. Co to znamená? Jinými slovy to, že se modrá barva může kombinovat téměř se všemi barvami. Hodí se ke všemu. Jednou z vhodných kombinací je využití modré barvy se šedou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---