Nejčastější chyby při péči o trávník. Děláte je taky?

Trávník je pro mnoho lidí chloubou zahrady či pozemku. Dbáme na to, aby působil upraveně a nehyzdila ho prázdná místa. Bohužel řada lidí při péči o trávník zbytečně chybuje, byť si své chyby neuvědomuje. Co nejčastěji děláme špatně? A děláte tyhle chyby i vy? V dnešním článku to společně můžeme zjistit.

Výsadba trávy na nevhodných místech

Častou chybou je pěstovat trávu tam, kde prostě není určena k životu. Tráva vyžaduje plné slunce, aby se jí dařilo, takže pokud sázíte semena ve stinných oblastech, nemusí přežít.

Sečení trávy stále jedním směrem

Sečete trávu vždy jedním a tím samým směrem? Chyba. Tato metoda způsobuje, že se travní stébla mají tendenci ohýbat. Vy potřebujete pravý opak, protože jedině tak bude trávník působit svěží.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Příliš mnoho vody

Přelití trávníku je častou chybou, zejména v teplejším počasí, upozorňuje portál Toms Guide. Lidi mají často pocit, že čím více vody, tím zelenější tráva, ale nadměrná zálivka může způsobit spíše opak a trávníku akorát tak uškodit.

Sečení příliš nízko

I když se to může zdát jako dobrý nápad, sekání trávy na nejnižším noži sekačky může způsobit více škody než užitku. Příliš nízká tráva nemusí správně absorbovat sluníčko.

Zalévání ve špatný čas

Web Reviewed varuje také před zaléváním trávník v nevhodnou dobu. Nezalévejte trávník v pravé poledne, kdy je sluníčko nejsilnější. Riskujete, že jej zbytečně spálíte a poškodíte.

Sečení s tupou sekačkou

Další častá chyba je, že neostříte nože sekačky. To způsobuje, že tzv. roztrháte stébla trávy. Roztrhané stéblo trávy je náchylnější k poškození chorobami a hmyzem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nadměrné hnojení

Nadměrné hnojení, zejména s vysokým obsahem dusíku, způsobí nadměrný růst listů a omezí růst kořenů. Pokud se aplikuje příliš silně, může trávník skutečně spálit. Použijte hnojivo s pomalým uvolňováním, radí web Heritage.

Zdroj: tomsguide.com, reviewed.usatoday.com, heritagelawnskc.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---