Kouzelné nápady, jak prostřít štědrovečerní tabuli

Štědrý den je v mnoha rodinách jediným dnem v roce, kdy se všichni sejdou u společného stolu. Dnes už se totiž společné stolování tolik nenosí a ne každý si na něm potrpí. S blížícím se nejkouzelnějším dnem v roce vám přinášíme nápady, jak prostřít štědrovečerní tabuli.

Slaďte se barevně

Pro mnoho z nás je tak nějak samozřejmostí, že třeba vánoční stromeček ladíme do jedné či dvou barev. Proč to tak neudělat i u prostřeného stolu? Výběr barvy záleží jen na vás. Můžete se vydat cestou klasiky v podobě kombinace zlaté a červené, případně červené a zelené. Vašemu prostřenému stolu jistě bude slušet i stříbrná, rubínová nebo růžová.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezapomeňte na svíčky

Pokud s vámi ke stolu neusednou malé děti s nenechavými ručičkami, neváhejte na stůl rozmístit i svíčky. Ty samozřejmě během večeře zapalte, plápolající oheň dodá okamžiku na výjimečnosti. Pakliže se bojíte o bezpečí, můžete oheň nahradit světýlky – světýlka navíc nemusí být nutně přímo na stole, ale klidně s nimi ozdobte prostor okolo.

Investujte do nádobí

I když se říká, že Vánoce nejsou o penězích (a my s tímto výrokem souhlasíme), je stále třeba myslet na to, jak výjimečné chvíle to jsou. Máte-li tu možnost, určitě neváhejte a investujte do sváteční jídelní sady či servisu. Rázem pro vás bude mít štědrovečerní večeře úplně jiné kouzlo, když se budou všechny ty dobroty podávat na honosném nádobí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Myslete na detaily

I v případě prostřeného stolu záleží na detailech. Protože právě ty detaily a zdánlivé maličkosti dělají celek. Můžete si stůl různě doladit, ať už s pomocí živých rostlin nebo vánočními ozdobami. Chybět by vám neměly ubrousky s vánočním motivem, které stáhnete do kroužku.

Sejděte se pohromadě

Můžete mít sebekrásnější prostřený stůl, ale nejvíce si to užijete jedině tehdy, když se okolo stolu sejdete s těmi, kteří vám jsou nejbližší. Vánoce si užijte společně – s dobrým jídlem, chutným pitím a krásně prostřeným stolem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---