K čemu lze v domácnosti využít prášek do pečiva?

Když se řekne prášek do pečiva, většina z nás si představí nějaký chutný moučník. Je totiž pravda, že prášek do pečiva, kterému se lidově přezdívá „prdopeč“, používáme zejména při pečení – ať už do bábovek, buchet nebo kterékoli jiné sladké dobroty. Napadlo by vás využít kypřicí prášek i k něčemu dalšímu? Pokud ne, inspirujte se v našem článku!

Prodlouží životnost prádla

Kdo by to byl řekl, že na první pohled obyčejný bílý prášek, který v obchodě seženete za pár korun, může prodloužit životnost vašeho oblečení? Naše babičky přidávaly kypřicí prášek do praní a dobře věděly, proč to dělají. Naučte se tento možná dávno zapomenutý fígl i vy: Do každého praní přidejte balíček prášku do pečiva. Prodloužíte tak životnost prádla, které nebude seprané a nebude jevit známky únavy materiálu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbaví koberec zvířecího pachu

Máte psa nebo kočku? Možná i váš domácí mazlíček kašle na pelíšek, který jste mu doma vyhradili, a mnohem raději tráví čas poleháváním na koberci – ideálně ve vaší blízkosti. Zakazovat mu to nemusíte, ale ruku na srdce: Vybrané místečko na koberci je nejen plné chlupů, ale po nějaké době začne být i cítit.

Co s tím? Nezoufejte si a sáhněte do spíše po balíčku kypřicího prášku do pečiva. S ním pak místo na koberci vydatně posypte, jemně zapracujte a nechte působit. Prášek do pečiva nejenže absorbuje pachy, ale zároveň uvolní z vláken koberce zvířecí chlupy a ty pak půjdou mnohem snáze odstranit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zachrání počůranou matraci

Kdo má malé děti, které se zrovna učí být bez pleny, ten jistě potvrdí, že mnohdy stačí mrknout okem a nehoda je na světě. Počůraná matrace nejenže nevypadá hezky, ale když se o ni nepostaráte, bude nepříjemně smrdět. I tady pomůže kypřicí prášek, který smíchejte s 250 ml vody a lžící tekutého mýdla. Nalijte ideálně do lahvičky s rozprašovačem a dané místo postříkejte. Nechte chvíli působit, poté vyčistěte a radujte se, protože matrace nejenže bude vonět, ale po fleku od moči nebude ani památky.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---