K čemu doma můžete využít alobal?

Alobal máme doma po ruce snad úplně všichni. Balíme do něho potraviny, grilované maso, je skvělým pomocníkem při pečení. Většina z nás se ale při použití alobalu omezuje právě pouze na uchovávání potravin, což je škoda. Ukážeme vám, k čemu všemu můžete doma alobal využít.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali něco ustřihnout, a zjistili jste, že nůžky jsou nepříjemně tupé? V takovou chvíli není potřeba hned sahat po brousku nebo snad nůžky vyhodit do koše a koupit nové. Stačí vzít kousek alobalu a několikrát jej nůžkami prostřihnout. Nůžky budou opět jako nové.

Naostří nůžky

Nahradí drátěnku na nádobí

Asi každému z nás už se někdy povedlo něco připálit. Z pohledu na připálené nádobí může nejednomu vyskočit na čele studený pot. Zoufalství lze propadnout ve chvíli, kdy zjistíte, že nemáte doma ani jednu drátěnku. A víte co? Drátěnku hravě nahradí alobal. Kus alobalu vezměte, zmačkejte a následně s ním pořádně vydrhněte připálené nádobí.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Pomůže s žehlením prádla

Žehlení prádla je činnost, která někoho baví a jiného nudí k smrti. Snad každou hospodyňku dokáže naštvat, když stojí dlouhé minuty u žehlicího prkna a prádlo stejně není tak dokonale vyžehlené, jak by si přála. I tady může pomoci alobal. Pod potah žehlicího prkna vložte pruh alobalu. Teplo, které vydává žehlička, se od alobalu odrazí zpět do prádla, a prádlo tak bude vyžehlené daleko rychleji a efektivněji.

Prodlouží čerstvost banánů

Kdo by nemiloval banány? Domů z obchodu si donesete krásně žluté banány, ale druhý den se na nich začnou objevovat hnědé skvrny. To by jednoho dokázalo naštvat. Možná to nevíte, ale i v tomto případě vám může být alobal velkým pomocníkem. Banány v místě, kde byly odtržené od trsu, zabalte do alobalu. Čerstvost banánů se viditelně prodlouží.

Nikol Kolomazníková

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---