Je vám více než 50 let a váš zaměstnavatel oznámil ukončení své činnosti? Máte obavy z hledání nového zaměstnání, protože s vámi pracovali i mladší ročníky, a tak jediná vaše myšlenka je ta, že oni nebudou mít s hledáním nového zaměstnání sebemenší problém? Nevzdávejte to ani vy. I přesto, že zaměstnavatelé často upřednostňují mladší uchazeče. Šanci má každý.

Jak si hledat po padesátce nové zaměstnání?
Ačkoliv věk nehraje ve váš prospěch, stále máte na rozdíl od mladších uchazečů nemalé výhody, jež musíte proměnit na svou stranu. Tou hlavní je dlouholetá praxe. Právě tento bod může být v konečném důsledku tím rozhodujícím. Kromě toho má zaměstnavatel jistotu, že neodejdete, protože dokážete vydržet na jednom místě i několik let. Zkrátka víte, co od života chcete. Mimo jiné se nemusí bát toho, že by ženy po padesátce utekly na mateřskou dovolenou. Tuto etapu života mají lidé v takovém věku už dávno za sebou. Tyto body hrají pro vás.
Starší lidé jsou navíc časově flexibilnější. Nepotřebují každý měsíc vybírat velké množství dovolené. V žádném případě se nepodceňujte. Jako první si napište životopis. V něm popište veškeré své zkušenosti a dlouholetou praxi. Dále se zkuste podívat na různé internetové portály a obrátit se také na neziskové organizace, které pomáhají lidem nad padesát let hledat nové zaměstnání. Rozhodně nepatříte do starého železa.

Rekvalifikujte se a učte se
Pomoct by vám mohla také rekvalifikace. Pro případ, že byste ve svém oboru nedokázali najít vhodné zaměstnání. Jestliže najdete, ale nebude nabízet tak zajímavé podmínky jako předchozí práce, zkuste tuto nabídku zvážit. Musíte myslet na to, že možností na výběr příliš nemáte, a tak se vám bude hodit i hůře zaplacená pracovní pozice. Na druhou stranu, plat vám po čase poroste směrem nahoru. Zadní vrátka budete mít v podobě rekvalifikačních kurzů nebo vzdělávání. Člověk na sobě musí pracovat, jak uvádí internetový portál Práce.cz.
Zdroj: Práce.cz