Jaké odstíny barev se nehodí na zeď obývacího pokoje?

Každá místnost v bytě skrývá i barvy, které jim nesluší. Pokud přemýšlíte nad změnou obývacího pokoje a rádi byste svůj proces zahájili barvami, pak je potřeba si uvědomit, které z nich se rozhodně do této místnosti nehodí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nehodící se barvy do obývacího pokoje

Moderní trendy vám radí, že je možné vymalovat obývací pokoj jakoukoliv barvou. I samotní bytoví designéři vám nemají problém poradit, že se nemusíte bát ani kombinování několika barev. Svým způsobem je to pravda. Barvy se nebojte míchat ani na stěnách, jen si dejte pozor na množství a odvážnější kombinaci použijte raději jen na jednu zeď, jak uvádí internetový portál prozeny.cz. Na druhou stranu existuje jakési nepsané pravidlo zaměřující se na barvy, jež se naopak do jednotlivých místnostech nehodí.

Výjimkou tedy není ani obývací pokoj. I tato místnost v sobě ukrývá barvy, kterým by se každý člověk měl vyhnout. Některé barvy působí rušivým dojmem, a tak se v obývacím pokoji následně nebudete moct soustředit. Jinými slovy budete uhýbat pohledem na výmalbu, a to dokonce i z obrazovky vaši televize při sledování oblíbeného filmu. Tohoto procesu je dobré se vyvarovat. To provedete právě tím, že se pokusíte vyhnout nevhodným barvám. Jaké to ale jsou? Nyní se podívejte na konkrétní případy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nevhodné barvy jsou vlastně nevhodné odstíny

Jak je výše uvedený nadpis myšlený? Jednoduše řečeno jde o nevhodně zvolené odstíny. Nejde tak ani o barvu, jako o to, jaký zvolíte odstín. Vyvarujte se výrazným a zároveň ostrým barvám. Představte si červenou. Tmavě červená barva v kombinaci se šedou je vynikající volbou, která dodá tu správnou atmosféru jakémukoliv obývacímu pokoji. Pokud byste ale zvolili ostrou červenou barvu, bude vás tento odstín po čase odpuzovat. Mimo jiné jde o rušivý element. Přes výraznost a ostrost barvy se nebudete moct dívat pohodlně na svou televizi. Pochopitelně se to netýká pouze červené barvy. K výrazným barvám v kombinaci se špatným odstínem patří například i modrá nebo zelená barva.

Zdroj: Prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---